Google Huawei ile olan işbirliğini sonlandırdı!

ABD ile Çin ortasında yaşanan ticari tansiyon süratle büyüyor. Bu soğuk savaştan en çok etkilenen markalardan biri de kuşkusuz teknoloji devi Huawei oldu. Amerika merkezli Google aldığı karar ile birlikte Huawei ile olan alakalarını durdurdu. Huawei aygıtlarına bundan bu türlü Android pürüzü konuldu. 

Huawei kullanıcılarına Google’dan makus haber! 

Yapılan açıklamanın akabinde Google’a karşı bir ayaklanma kelam konusu. Bilhassa Huawei kullanıcılarını çok önemli bir formda etkileyebilir bu karar. Pekala bu karar sonucunda Huawei kullanıcılarını ne bekliyor? Öncelikle Android kullanıcılarına dağıtılan güncellemeler Huawei kullanıcılarına artık servis edilmeyecek. 

Böylelikle kullanıcılar aygıtlara getirilen en aktüel özelliklerden yararlanamayacak ve başka kullanıcılara göre geri planda kalacaklar. Ayrıyeten müşteriler Google Play Store ve Gmail uygulamaları da dahil olmak üzere Google servislerine olan erişimi de kaybedecekler. Pekala Huawei alınan bu karar ismine gerekli tedbirleri aldı mı? 

ABD ve Çin ortasındaki tansiyon büyüyor! 

Huawei’nin kendi işletim sistemini geliştirdiğini daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Huawei Eser Lider Yardımcısı Bruce Lee yaptığı açıklamada mümkün ambargolara karşı gerekli tedbirleri aldığını marka takipçileri ile paylaşmıştı. 

Henüz geliştirilen işletim sisteminin ne vakit yayınlanacağı muhakkak değil. Bu yüzden ilerleyen vakitlerde bilhassa kullanıcıları ve Huawei markasını sıkıntı günler bekliyor diyebiliriz. Android için Play Store’a alternatif bir market kurulabilir tahminen. Lakin bu marketin içini doldurmak hiç ancak hiç kolay olmayacaktır.

Peki ya siz alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Başa dön tuşu