GTA 5 satış rakamı 170 milyonu aştı!

Take-Two Interactive tarafından yayınlanan yeni raporda GTA 5’in satışlarının 170 milyonu aştığı belirtildi. İşte oyundan son ayrıntılar.

Dünyanın en tanınan oyunlarından birisi olan GTA 5 satmaya devam ediyor. Son 3 aylık periyoda dair geliştirici şirket Take-Two Interactive tarafından yayınlanan rapor satışların beklentilerin üstünde gerçekleştiğini gösterdi. Çünkü GTA 5 yıllar evvel piyasaya sunulmuştu ve bundan sonraki süreçte yüksek satış sayılarına ulaşması beklenmiyordu. Raporlar ise bu durumun tam karşıtını söylüyor.

GTA 5, 3 ayda 5 milyon sattı

GTA 5 için yayınlanan son rapora nazaran 3 aylık müddet içerisinde oyun 5 milyon sattı. Böylelikle oyunun toplam satışı 170 milyonu aştı. Rockstar Games, 2K Games ve Zynga üzere kıymetli oyun şirketlerini bünyesinde bulunduran Take-Two Interactive yüksek satış sayılarıyla büyümesini de sürdürdü. GTA 5’in 170 milyon sattığı ekosistemde tüm GTA serilerinin toplam satış sayısı 385 milyona ulaştı. GTA 5 böylelikle öteki tüm serilere nazaran en güzeli ve en beğenileni olduğunu da gösterdi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu