HER ŞEYE ZAM GELDİ! Peki Şimdi Ne Olacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan 7346 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile hem KDV’ye hem de yurt dışından getirilen telefonların kayıt ücretlerine ve kredi vergilerine zam yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı karara paralel olarak satın aldığımız tüm ürünlere zam gelecek!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında hepimizi ilgilendiren iki Cumhurbaşkanı Kararı yer aldı. 7346 ve 7344 sayılı kararlar ile hem Katma Değer Vergisi’ne (KDV) hem de yurt dışından getirilen telefonların kayıt harçlarına okkalı bir zam yapıldı. Ayrıca kredilerdeki vergilere de zam geldi. 10 Temmuz 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek KDV zammı, satın aldığımız her ürünün fiyatını doğrudan etkileyecek. Daha net konuşalım; kürdandan tutun da bilgisayarlara ve hatta otomobillere kadar her şeye zam geliyor!

KDV bugüne kadar yüzde 8 ve yüzde 18 olarak uygulanıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile bu oranlar yüzde 10 ve yüzde 20 olarak revize edildi. Yani bugün aldığınız her ürün için yüzde 18 olarak ödeyeceğiniz KDV; önümüzdeki haftadan itibaren yüzde 20 olacak.

Başa dön tuşu