Huawei 2019’un ilk yarısında yüzde 23,2 büyüdü

Huawei, 2019 yılının birinci yarısı için mali sonuçlarını açıkladı: 401,3 milyar CNY olarak gerçekleşen gelir, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 23,2 artış gösterdi. 2019 yılının birinci yarısında net kar marjı yüzde 8,7 olarak gerçekleşti.

Huawei’nin İdare Şurası Lideri Liang Hua’ya nazaran, yılın birinci yarısında operasyonlar meselesiz ve tertip her zamanki üzere sağlam gerçekleşti. Faal idare ile tüm finansal göstergelerde kusursuz bir performans sergileyen Huawei, 2019’un birinci yarısından güçlenerek çıktı.

Huawei 2019’un birinci yarısında yüzde 23,2 büyüdü

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu’nun birinci yarıyıl satış geliri 220,8 milyar CNY’ye ulaştı. Huawei’nin akıllı telefon gönderileri, yıllık yüzde 24 artışla 118 milyon adede ulaştı. Şirket ayrıyeten, tablet, bilgisayar ve giyilebilir eser gönderilerinde de süratli bir büyüme kaydetti. Huawei, tüm büyük kullanıcı senaryolarında daha kesintisiz ve akıllı bir tecrübe sunmak için aygıt ekosistemini ölçeklendirmeye başlıyor. Bugün Huawei Taşınabilir Hizmetler ekosistemi 800.000’den fazla kayıtlı geliştiriciye ve dünya çapında 500 milyon kullanıcıya sahip.

Huawei Taşıyıcı Grubu’nun, birinci yarıyıl satış geliri, kablosuz ağlar, optik iletim, bilgi irtibatı, BT ve ilgili eser alanları için ekipman üretiminde ve sevkiyatında daima bir büyüme ile 149,6 milyar CNY’ye ulaştı. Bugüne kadar Huawei 50 adet ticari 5G kontratı imzaladı ve dünya pazarlarına 150.000’den fazla baz istasyonu sevkiyatı yaptı.

Huawei Enterprise’ın birinci yarıyıl satış geliri 31,6 milyar CNY oldu. Huawei, IT portföyünü bulut, yapay zeka, yerleşke ağları, bilgi merkezleri, objelerin interneti ve akıllı bilgi süreç üzere birçok alanda geliştirmeye devam ediyor. Huawei hükümet, kamu hizmetleri, finans, ulaştırma, güç ve araba üzere ticari dallardaki müşteriler için muteber bir tedarikçi olmaya devam ediyor.

Huawei’nin İdare Heyeti Lideri Liang Hua, “Geleceğin parlak olacağına büsbütün güveniyoruz ve bu yıl Ar-Ge’ye toplam 120 milyar CNY dahil olmak üzere planladığımız üzere yatırımlarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki zorlukların üstesinden geleceğiz ve bu zorluklar geride kaldıktan sonra Huawei’nin yeni ve çok daha süratli bir büyüme kademesine gireceğinden eminiz” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu