Huawei Türkiye – İzlanda maçının nabzını Watch GT 2 ile tuttu

Karşılaşma öncesinde ve müsabaka sırasında alınan datalar sonucunda seyircilerin heyecan düzeyleri belirlendi.

30 kişi ile yapılan ölçüm sonuçlarına nazaran, müsabaka öncesi 60 – 80 bpm ortasında değişen nabız, müsabaka sırasında ortalama 150 bpm düzeylerine kadar çıkarken, gerilim düzeyleri de yüzde 45 ve 69 ortasında değişkenlik gösterdi.

Huawei Türkiye – İzlanda maçının nabzını Watch GT 2 ile tuttu

Huawei WATCH GT 2’nin daima nabız takibi ile seyircilerin heyecanları dakika dakika izlenebilirken, alanda gerçekleşen hangi durumun seyircinin bünyesinde nasıl bir heyecan ve gerilim reaksiyonu yarattığı da belirlenebildi.

İzlanda’nın kalemize geldiği ve Merih’in çizgiden topu çıkardığı anda en yüksek gerilim düzeyine ulaşılırken, dakika 31’de Zeki’nin ortasında Burak’ın baş topuna çıktığı konum ile uzatma dakikalarında Ozan ile çıktığımız kontra atakta heyecan doruklara çıktı.

Günlük sıhhat takibi

Akıllı giyilebilir eserler alanında HUAWEI, tüketicilerin kendi sıhhatlerini daha âlâ yönetmelerine yardımcı olmayı sürdürüyor. Gelişmiş akıllı algoritmalardan yararlanan HUAWEI, sıhhat idaresinde sanayi önderi olan pozisyonunu güçlendiriyor.

Huawei WATCH GT 2, spor modunda olmadığı sürece, kalp atış suratı 100 bpm’nin üzerindeyse yahut 10 dakikadan fazla bir mühlet 50 bpm’nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu hudutlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve aktivite yoğunluğuna nazaran ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıyeten gerçek vakitli olarak sıhhat bilgilerine göz atmak için Huawei Sıhhat uygulamasındaki bilgileri de görebiliyorlar.

Nabız takibine ek olarak, uyku tahlili kullanıcıların ilgilendiği öteki bir fonksiyon. Düşük kaliteli uyku, birçok kişi için büyük bir sorun haline geldi. Huawei TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek vakitli kalp atış suratını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini pahalandırmak için büyük data tahlili kullanıyor. Uyku problemlerini hakikat bir halde tahlil etmek için HuaweiAI teknolojisi sayesinde uyku düzgünleştirme teklifleri ile şahsileştirilmiş uyku hizmetleri ve kullanıcıların uyku kalitesini güzelleştirmelerine yardımcı olmak için raporlar sunuyor.

Huawei WATCH GT 2 tıpkı vakitte kullanıcıların HRV (kalp atış suratı değişkenliği) pahalarını kaydederek ve kullanıcının gerilim endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak gerilimi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği HuaweiTruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor. Ek olarak, kullanıcıya makul bir mühlet sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısı da sisteme entegre edildi. Özel durumlarda, bu hareketsizlik uyarısı da kapatılabiliyor. Her gün atılan adım sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının da kaydı tutulabiliyor.
Huawei WATCH GT 2, tüketicilere sağlıklı ömür alışkanlıkları ve hayat usulleri geliştirmelerine yardımcı olmak için gün uzunluğu fizikî durum bilgisi sağlıyor.

Huawei WATCH GT 2 46mm modeli 1499TL tavsiye edilen satış fiyatı ve spor ve klasik model seçenekleri ile tüketiciyle buluşuyor. Huawei WATCH GT 2 42mm modeli ise Aralık ayında tüketiciler ile buluşacak.

Başa dön tuşu