Huawei ve OPPO yeni anlaşmayla güçlerini birleştirecek

Çinli şirketler Oppo ve Huawei, global bir patent çapraz lisanslama mutabakatı imzaladı. Yeni mukavele, 5G bağlantısı de dahil olmak üzere hücresel standartları kapsıyor.

Oppo’nun Baş Fikri Mülkiyet Sorumlusu Feng Ying, markanın Huawei ile bir çapraz lisans muahedesi imzalamaktan şad olduğunu söyledi. Feng Ying’e nazaran mutabakat, Huawei ve Oppo’nun birbirlerinin fikri mülkiyet haklarına hürmet ve takdirini yansıtıyor.

Huawei ve OPPO güçlerini birleştirdi

Yeni muahede her iki şirket için de bir kazan-kazan durumu. Muahede, fikri mülkiyet lisanslama meselelerinin dostça istişare ve patent bedellerine karşılıklı hürmet yoluyla çözülmesini savunuyor. Huawei, son 20 yılda birkaç yüksek kaliteli patent paketi oluşturdu ve bir çapraz lisans muahedesi yapmaktan heyecan duyduğunu söylüyor. Huawei, yeni düzenlemenin yüksek kaliteli standart araştırmalarda bir yatırım-getiri-yeniden yatırım inovasyon döngüsünü teşvik edeceğini umuyor.

Huawei’nin 5G, Wi-Fi, ses ve görüntü dahil olmak üzere birçok patent paketi vardır. Yeni muahede, dünya çapında inovasyon ve araştırma suratını artıracak. Ayrıyeten tüketicilere daha rekabetçi eser ve hizmetler sunar. Her iki şirket de yeni çapraz lisanslama muahedesinin süratli bir büyüme ve gelişme çağının başlangıcı olacağını umuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin faaliyetlerini kısıtlamasıyla, muahede Huawei için çok yararlı olacaktır.

ABD kısıtlamalarından evvel Huawei, 5G ve 6G araştırmalarında dünya önderiydi. Şirket, çeşitli yetki alanlarında çok sayıda altyapı mukavelesiyle niş bir pazar oluşturuyordu. Yeni çapraz lisans mutabakatının kesin ayrıntıları şu anda bilinmiyor. Lakin her iki markanın da sonuçta bilançolarını büyütmek için mutabakatın koşullarından en güzel formda yararlanmasını bekliyoruz.

Peki siz Huawei ve Oppo’nun yeni iştiraki hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu