Huawei Watch GT satışları 2 milyon adedi geçti

Önde gelen tahlil firması IDC’nin 2019 yılının birinci çeyreğinde global giyilebilir aygıt satıcılarına ait data raporunda Huawei, geçen yılın tıpkı çeyreğine nazaran yıllık bazda yüzde 282,2 artış göstererek toplamda 5 milyon ünite satışa ulaştı. Huawei böylelikle dünyanın en büyük üç giyilebilir aygıt satıcısından biri oldu.

Huawei Watch GT satışları 2 milyon adedi geçti

Huawei Watch GT piyasaya sunulduğundan beri, medya ve tüketiciler bilhassa pil müddetinden övgüyle bahsetti. Yapılan araştırmalar, şarj etme vakitleri ortasındaki kısa çalışma müddetinin tüketiciler için büyük bir sorun olduğunu ortaya çıkardıktan sonra Huawei bu probleme, Lite OS tarafından desteklenen ve ultra uzun pil ömrü sağlamak için çift yonga seti mimarisini güçlendiren WATCH GT’yi tanıtarak karşılık verdi. Kullanıcılar artık tüm gün kullanım ve kalp atış suratı fonksiyonu aktifleştirilmiş, gece uykuda bilimsel uyku fonksiyonu, haftada 90 dakikalık antrenman ve ileti bildirimi dahil olmak üzere tipik kullanım şartları altında, tek şarjla iki haftaya kadar tam fonksiyonellik elde edebilirler. Bu yılın başlarında yapılan bir satın alma sonrası araştırması, tüketicilerin yüzde 81’inin sınıfının başkan batarya ömrü nedeniyle WATCH GT’yi satın aldığını gösteriyor.

Tüketicilerin memnuniyetle karşıladığı öbür teknolojik yenilikler ise şunlar:

Kullanıcının sıhhati hakkında detaylı geri bildirim sağlayarak, tüm gün boyunca (24 saat) kalp atış suratını gerçek vakitli olarak izleyebilen Huawei Truseen 3.0 kalp atış suratı monitörü teknolojisi. Bu teknoloji MWC 2019 En Düzgün Giyilebilir Taşınabilir Teknoloji Ödülü’ne aday gösterildi.

Kullanıcıların altı tipik uyku sorununu tespit etmelerine yardımcı olan ve uyku kalitesini güzelleştirmek için tavsiye ve şahsileştirilmiş hizmetler sağlayan Huawei Trusleep 2.0.

Tüketicilerin idman süreçlerini ve programlarını izlemelerine yardımcı olan 10’dan fazla spor modu.

Bu yılın Mart ayında Huawei iki yeni eser olan 46mm Active Edition ve 42mm Elegant Edition, tüketicilere daha da fazla seçenek sundu.

Başa dön tuşu