Huawei’ye bir darbe de Panasonic`ten!

Panasonic, ABD’nin Huawei ile ticarete sınırlamalar getirme kararı sonrasında, makul kesimlerin Huawei Technologies’e sevkiyatını durdurdu. Şirket yaptığı açıklamada, ABD’nin uygulamaya koyduğu yasak çerçevesinde Huawei ve 68 bağlı iştiraki ile süreçlerin durdurulduğunu duyurdu.

Huawei’ye bir darbe de Panasonic`ten!

Panasonic açıklamasında, Huawei’ye sevkiyatı durdurulan modüllerin yüzde 25 yahut daha fazla ABD orjinli teknoloji yahut metaryel kullanılan kesimler olduğunu belirtti. 

Bilindiği üzere geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump hükümeti tarafından alınan karar gereği, içlerinde Huawei’nin de olduğu 70 kadar şirket kara listeye alınmış, ABD’de üretilen eserlerden ve hizmetlerden aksi istikamette bir karar olmadığı surece yararlanamayacakları açıklanmıştı. 

Google da Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin ABD tarafından kara listeye alınmasının akabinde, Huawei kullanıcılarının Google eserlerine olan erişimini askıya aldığını duyurmuştu. Pekala ya siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Huawei bu darbelerin akabinde nasıl bir yol izleyecek sizce? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın. 

Başa dön tuşu