iCloud kullanıcıları tehlikede mi? Başkalarının özel fotoğrafları çıkıyor!

Windows iCloud programında önemli bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve iPhone kullanıcıları bu durumdan etkilendi.

iPhone akıllı aygıt kullanıcıları, bu güvenlik açıklığı nedeniyle bozuk görüntüler ve kendilerine ilişkin olmayan manzaralarla karşılaştı. Apple Windows için iCloud programını kullanan kullanıcılar için önemli problemlerle karşı karşıya kalıyor. O denli ki iPhone kullanıcıları bu sıkıntılar karşısında kendilerine ilişkin olmayan fotoğraflarla karşılaştı.

Farklı şahısların özel imajları çıkıyor

Windows için iCloud programı, iPhone kullanıcılarını can sıkıcı bir problemle karşı karşıya bıraktı. iPhone kullanıcıları kelam konusu bu sorun karşısında farklı bireylerin fotoğraflarına, görüntülerine, evrakların ve hatta öbür kıymetli bilgilerine erişim sağlayabiliyor. Apple’ın orta ara güncelleme sunduğu yazılımdan faydalanan kullanıcılar şu anda önemli bir sorun yaşıyor. iPhone akıllı aygıtlara kaydedilen sonrasında ise iCloud programına yedeklenen imajlar görüntüler siyaha dönüyor ve izlenemez bir hal alıyor. Bundan daha da berbatı, kullanıcılar görüntülerini izlemek istediklerinde farklı bireylerin özel imajlarıyla karşı karşıya kalıyorlar.

Apple açıklama yapmadı

Şu an için iPhone 13 ve 14 Pro kullanıcılarından kimilerinin bu meseleyle karşı karşıya kaldığını açıkladı. Bahisle ilgili elde edilen bilgilere nazaran bozuk görüntüler, farklı şahısların özel imgelerini içeriyor. iCloud Windows programının telefondan kaldırılıp tekrar yüklenmesi sorunu çözmüyor ve Apple’da mevzuyla ilgili şimdi açıklamada bulunmadı. Husus hakkında elde edilen bilgiler şu an için yalnızca bunlarla kısıtlıdır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu