İddia: Bitcoin hızlanarak 46 bin doları görebilir?

Bitcoin ( BTC ) şu anda olumlu bir ivme gösteriyor ve kripto para ünitesi Ocak ayında şu ana kadar kıymetli bir ralli yaşıyor ve kıymetinde %40 artışla 23.000 dolara ulaşıyor. Bu, Bitcoin için Ekim 2021’den bu yana en büyük yararı işaret ediyor.

İddia: Bitcoin hızlanarak 46 bin doları görebilir?

Son fiyat rallisi, analistlerin en son 2022’nin ortalarında görülen daha yüksek değerlemelere odaklanmalarına ve tıpkı vakitte klâsik risk varlıklarının hassaslığına dayalı olarak daha fazla yarar beklemelerine yol açtı. Game of Trades’in data odaklı yatırım araştırmasına nazaran Bitcoin, 25.000$ ve 32.000$’ daki birinci direnç düzeylerini kırdıktan sonra beklenenden daha erken 46.100$’a ulaşma olasılığıyla 1 yıllık grafiğinde büyük bir çıkış yolunda.

“BTC, büyük bir kopuşun akabinde yarış motorunu başlattı. 46 bin dolar pek çok yatırımcının düşündüğünden daha erken geliyor.”

Bitcoin patlıyor. Kaynak: Ticaret Oyunu

Kripto borsası FTX’in iflasının sonuçlarıyla ilgili devam eden tasalara karşın, kritik direnç düzeylerini geçtiği göz önüne alındığında toparlanma etkileyici.

25.000$’a gerçek bir ralli mümkün olsa da, bu, son iki süreç gününde resesyon tasalarının azalması ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) daha az güçlenmesiyle yine temellerini bulan teknoloji şirketlerinin başını çektiği klâsik risk varlıklarına bağlı olabilir. Spekülatörler, Fed’in 1 Şubat’ta faiz oranlarını sadece 25 baz puan artıracağından emin.

Bitcoin fiyat analizi

İlginç bir halde, kripto ticaret uzmanı Michael van de Poppe, 24 Ocak’ta BTC’nin 23.100 $’da kıymetli bir dirençle karşı karşıya olduğunu ve varlık daha düşük düzeyler yapmaya devam ederse 22.300 $’ı test edebileceğini belirtti.

“Bitcoin, 23,1 bin dolardaki kritik direnci kıramadı. LH’ler yapmaya devam edersek, devam etmeden evvel muhtemelen 22.300 $’ı test edip tarayacağız. Kimi önemli satın alma fırsatları sunuyor.”

Bitcoin kritik direnç. Kaynak: Michael van de Poppe

Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %0,64 ve son yedi günde %7,58 artışla 22.856 dolardan el değiştiriyor. Mevcut durumda, BTC’nin toplam piyasa kıymeti şu anda 440,4 milyar dolardır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu