İddia: Çoğu kripto varlığı iflas edecek!

2022 kripto para piyasası, kısmen, sürekli düşüş koşullarının ortasında iflas eden birkaç kuruluşa tercüme edilen depresif fiyatlardan etkilendi.

Değerli metal telif hakkı ve akış şirketi Metalla Royalty direktörü EB Tucker, 26 Kasım’da Kitco News ile yaptığı röportajda kripto varlıkları için daha fazla iflas olacağı konusunda uyardı.

İddia: Çoğu kripto varlığı iflas edecek!

Tucker’a göre kripto endüstrisi iflasları, sektörün gideceği anlamına gelmiyor ve mevcut durumun esas olarak aşırı spekülasyondan kaynaklandığına dikkat çekiyor.

“Kripto ile ilişkili bu varlıkların çoğu iflas edecek. Yani bu, kriptonun ortadan kalktığı anlamına gelmez; bu sadece spekülasyonun o kadar kontrolden çıktığı anlamına gelir ki, çok fazla umut ve kaldıraç ve bahis ve kumar devam ediyordu. Akşamdan kalma yoğun olacak” dedi.

Yorumları, özellikle, kripto piyasası yüksek profilli iflas vakalarıyla vurulduğunda geliyor ve en son FTX borsa çöküşü. Gerçekten de FTX davası, diğer ilgili şirketlerin olası bir iflasla karşı karşıya kalmasıyla bir dalga etkisi yarattı.

Bundan önce, kripto kredi platformu Celsius Network, kullanıcı para çekme işlemlerini durdurduktan sonra iflas başvurusunda bulundu. İlginç bir şekilde, Tucker bu tür olayların şaşırtıcı olmaması gerektiğini savundu.

“Olan her şey tam bir sürpriz gibi ama sürpriz değil. Burada bir yeniden düzenleme yapılıyor; sonunda bir Fed paranız olacak. Biz konuşurken Fed bir dijital dolar ödeme sistemini test ediyor; Bu ay bununla ilgili haberler çıktı” diye ekledi.

Ek olarak, iflaslar, yüksek enflasyonun yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerin ortasında, genişleyen kripto para birimi ayı piyasasına kısmen katkıda bulundu. Aynı zamanda, enflasyonist ortam olası bir durgunluk korkusu ile sonuçlanmıştır.

Altın 2023’te ralli yapacak

Mevcut koşullar arasında, Bitcoin ( BTC ), enflasyona karşı bir korunma ve altının olası bir ikamesi olarak hizmet etme beklentilerini karşılayamadı. Bitcoin’in 17.000 doların altında konsolide olmasıyla Tucker, altının muhtemelen yıl sonuna kadar toplanıp yeni zirvelere ulaşacağını tahmin ediyor.

Direktör, altının 2023’ün başında patlak verebileceğini tahmin etti ve değerli metalin potansiyel olarak 2.070 $’a ulaşarak önceki zirveleri tekrarlayacağına dikkat çekti. Ancak, altının yılı iç karartıcı bir notla kapatacağını kaydetti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu