İkinci El İlan Sitelerinde Yeni Çamoluk Otomotiv Rüzgarı

İkinci el otomobil satan Yeni Çamoluk Otomotiv, Türkiye Tek Yürek programında 50 bin TL bağışlamak isterken yanlış anlaşılma sonucu 50 milyar TL bağışladığını söylemişti. Daha sonra bu miktar düzeltilse de firma kısa sürede gündem oldu. Şimdi ise ikinci ilan sitelerinde vatandaşların Yeni Çamoluk Otomotiv’i kullanarak esprili bir şekilde araç sattığı görüldü.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremlerin ardından geçtiğimiz çarşamba günü bölgeye yardım için ‘Türkiye Tek Yürek’ ismi verilen ortak bir yayın gerçekleştirilmişti. Çoğu kanaldan yayınlanan bu programda, 115 milyar TL’den fazla bağış toplandı. Ancak o geceden en çok akıllarda kalan bağış, Yeni Çamoluk Otomotiv isimli bir firmanın yaptığı bağıştı.

Canlı yayında, ikinci el otomobil satışı yapan firmadan Hamit Duras’ın 50 milyar TL bağışladığı belirtildi. Hâliyle bu kadar büyük bir meblağ, Yeni Çamoluk Otomotiv’in ülke gündemine oturmasını sağladı. Ancak Duras, daha sonra yaptığı açıklamalarda yanlış anlaşıldığını ve miktarın 50 bin TL olduğunu duyurdu. Tüm bu yaşananların ardından ikinci el otomobil sitelerinde birden popülerleşen firmaya atıfta bulunan eğlenceli ilanlar ortaya çıkmaya başladı.

İkinci el ilan sitelerinde ‘Yeni Çamoluk Otomotiv’ rüzgârı başladı

İkinci el otomobil satışının en çok yapıldığı platformlardan olan sahibinden.com’da Yeni Çamoluk Otomotiv’in ismini geçen esprili ilanlar görülmeye başladı. Bu ilanlarda kullanıcıların araçlarını Türkiye’nin gündemine oturan firmanın ismini kullanarak satmaya başladığı görüldü.

Sitedeki ilanlarda, “Yeni Çamoluk’tan araç alacağım için satılık”, “Yeni Çamoluk önünde kaza yapmış araç”, “Yeni Çamoluk Otomotiv’in arka sokağından geçmiş araç”, “Yeni Çamoluk önünde anahtar teslim” ve daha birçok eğlenceli ifadelerin yer aldığı görüldü.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu durum kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Bu esprili ilanlar, zor günlerden geçen vatandaşların yüzünde biraz da olsa tebessüm oluşturdu. Tek Yürek programında yapılan bağışlara aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz;

‘Türkiye Tek Yürek’ Programında Depremzedeler İçin 115 Milyar TL’den Fazla Bağış Toplandı

Başa dön tuşu