YouTube Twitch’teki bir özelliği entegre etti

YouTube, platforma özel emojileri kullanılabilir hale getirdi. YouTube emojisi, Twitch’in özel emojisine benziyor ve artık oyunculara odaklanıyor. İşte ayrıntılar;

Dünyanın en tanınan çevrimiçi görüntü ve canlı yayın platformu YouTube için yeni bir özellik geliştirildi. Bu özellik, kullanıcıların tıpkı Twitch’te yaptıkları üzere YouTube’a özel emojileri kullanmalarına imkan tanıyacak.

YouTube için oluşturulan emojilere “YouTube ifadeleri” ismi verildi. Canlı yayınlar sırasında ve görüntülere yorum yapılırken kullanılabilen özellik, emojilerin olduğu yere eklenen “YouTube” başlığı altında yer alıyor. Kullanıcılar yorum yaparken bu yeni emojileri kullanabilir.

Özel emojiniz YouTube’da şu biçimde görünecek;

YouTube özel emojisinin kimi özel kodları vardır. Örneğin, “Yorum Ekle” kısmında:
YT:yazarsanız YouTube logolu bir emoji getirecektir. YouTube şu anda çoğunlukla oyunla ilgili emojiler yapıyor ve gelecekte daha fazla kategori için özel emojiler oluşturacağını söylüyor. YouTube’a özel emojiler artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Özel emojilere taşınabilir uygulama ve web versiyonu üzerinden erişilebiliyor.

Sosyal medya platformlarının birbirlerine benzeri özellikler getirmesi son devirlerde sıklıkla karşımıza çıkan bir durum olsa da kullanıcılar bu noktada ikiye bölünüyor. Birtakım kullanıcılar beğendikleri özellikleri çeşitli platfomlarda kullanmaktan memnun olurken, kimi kullanıcılar da platformları birbirinden ayıran özelliklerin olmadığını düşünüyor. Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube’un bu atağı kullanıcı tecrübesini nasıl etikeler? Görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu