Instagram’dan video nasıl indirilir?

Instagram’dan görüntü indirme sürecinin nasıl yapıldığı ile ilgili epeyce fazla araştırma yapılıyor. Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, fotoğraf ve görüntü paylaşımlarında akla birinci gelen uygulamaların başında gelir. Bu sebeple kullanıcılar platformda gördükleri görüntüleri indirmek isteyebilirler. Bu süreçler nasıl yapılır öğrenmek isterseniz yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Instagram görüntü indirme süreci nasıl yapılır?

Instagram platformunda yer alan görüntüleri indirmek için birtakım internet sitelerinden ve araçlardan faydalanılabilir. Bu araçlardan faydalanarak indirmek istenilen Instagram görüntüsünün linki kullanılarak çarçabuk indirme süreci gerçekleştirilir. İndirilen görüntülerin belge tipi çoklukla mp4 oluyor. Bu da görüntünün hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlarda kolay kolay izlenmesini sağlıyor.

Savefrom

Instagram görüntü indirme sitelerinin başında Savefrom gelir. Siteye görüntünün linkini yapıştıracağınız ve indirme sürecini başlatacağınız bir buton bulunur. Bu kısma görüntünün linkini yapıştırıp indir butonuna bastığınızda görüntü işlenmeye başlıyor. İşlenmeden sonra da görüntünün ön görünümüyle bir arada MP4 indirme ilişkisi hazır hale gelir. Burada görüntüye sağ tık yapıp sonra “Videoyu farklı kaydet” seçeneğine tıklayınca bilgisayarınıza indirme süreci başlıyor.

‘İnstatakipçi’

Instagram görüntü indir sürecini yapabileceğiniz bir öteki internet sitesi ise instatakipçi’dir. Buradan da dilediğiniz görüntünün linkini yapıştırarak indirme süreci yapabilirsiniz. Buradaki kıymetli ayrıntıların başında indirme yapmak istediğiniz hesabın kullanıcı ismini yazarak da hesaptaki tüm görüntüleri görmek mümkündür. Bu sitede de link girildiği vakit robot olmadığınıza dair güvenlik denetimi ile karşılaşacaksınız. bu denetimin akabinde indirme sürecinin yapılması için sıraya eklenir. Sıranın gelmesi ile bir arada de indir butonu ile karşılaşacaksınız. Buradan indirme sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Akabinde da görüntüye sağ tıklayıp “Videoyu farklı kaydet” sekmesine tıklamak gerekiyor. Bu seçeneği seçince görüntü inmeye başlıyor.

‘Videoindirelim’

Instagram görüntü indir seçeneği için ‘videoindirelim’ tavsiye edilen seçenekler ortasındadır. İndirmek istediğiniz görüntünün linkini belirtilen alana yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırdıktan sonra da İndir butonuna tıklayın ve görüntü işlenmeye başlasın. Bu sitede belge tipi ve görüntü kalitesi üzere ayrıntılar da gösterilir. Görüntü işlendikten sonra “Videoyu indir” butonuna tıklayınca görüntü indirme süreci başlıyor.

Instagram görüntü indirme için alternatif siteler

Yukarıda yer alan görüntü indirme sitelerinin yanı sıra farklı alternatif sitelerde bulunuyor. Üstte yer alan sitelerde olduğu üzere buradaki sitelerde de indirilmek istenen görüntünün linkini ilgili kutucuğa yapıştırmak gerekiyor. Linkin girilmesinden sonra “İndir mp4” butonuna tıklamak gerekiyor. Tıkladıktan sonra görüntü için kısa bir sürece mühleti bulunuyor. İşlemeden sonra indir butonu etkin hale geliyor. Bu butona tıklandığında görüntü indirilmeye başlıyor. Instagram görüntü indirme süreci için kullanıcı siteleri arasında allinonedownloader da yer alıyor. İndirmek istediğiniz Instagram görüntülerinin linkini yapıştırdığınızda görüntü hakkında çeşitli ayrıntılar aktarılır. Bu bilgiler doğrultusunda indirme sürecine devam edebilirsiniz. İndirme butonuna tıkladığınızda görüntü yeni bir sekmede açılıyor. Yeni sekmede açılan bu görüntüye isim sağ tıklayarak “Videoyu farklı kaydet” seçeneğiyle görüntü indirilebiliyor. Bu süreçleri gerçekleştirerek Insatgram görüntülerini rahatlıkla indirebilirsiniz. 

iOS için Instagram indir

Android için Instagram indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu