iOS 16.2 ile Always on Display özelliğine ince ayar geliyor

Yeni güncellemede art plan fotoğraf ve bildirimlerine yönelik değişiklik geliyor. En çok etkilenen ise Always on Display özelliği olacak. İşte ayrıntılar.

Yeni iOS 16.2 beta güncellemesi ile Apple, daima değişen görünümde büyük bir değişiklik yaptı. Kullanıcılar, artık arka plan fotoğraflarını ve bildirimleri kapatabilecekler. Tabi bunlar kapatılırsa Always On Display, neredeyse Android telefonlardakiyle tıpkı olacak.

Apple, nihayet Always On Display özelliğini yeni iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modelleriyle getiriyor. Lakin Android’den farklı olarak bu özellik yalnızca bir saat ve kimi bildirimleri göstermiyor. Lakin art plan fotoğrafları de var.

Always on Display’a ince ayar

Apple’ın Always On Display özelliğini aslında bu açıdan kullanıcılar için çok sönük bir ekran üzere çalışıyor. Şirket artık de kullanıcıların bu özellik, beğenmediğine dair raporlar yayınladı. Yeni güncellemeyle ekranda art plan imajı ve bildirimler her vakit devre dışı bırakılabilecek.

Güncellemeyle ilgili 9to5Mac tarafından paylaşılan habere nazaran yeni iOS 16.2 işletim sisteminin üçüncü geliştirici beta sürümünde, Ekrandaki art plan imgesi ve bildirimleri “Her Zaman” devre dışı bırakılmasını sağlayacak özelliklere yer alıyordu. ekranda”. Bu sayede kullanıcılar, ekranda yalnızca saati görebilir.

Apple, en azından bildiğimiz kadarıyla varsayılan olarak art plan fotoğraflarını ve bildirimlerin imajlar. Alışılmış yeni değişiklik şimdi beta kademesinde olduğu için, bir sonraki güncellemede kullanıcılara sunulup sunulmayacağı şimdi mutlaklaşmış değil.

Peki siz yeni Always on Display özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce özelliğin bu hali eskisinden daha mı yeterli? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu