iPhone 15 tasarımında değişikliğe gidilebilir

Geçtiğimiz aylarda iPhone 14 serisini satışa sunan Apple’ın iPhone 15 ile ilgili çalışmaları hakkında söylentiler gelmeye başladı.

iPhone 15 serisinde yeni bir dizaynın benimseneceği ve kavisli kenarların tercih edilmesi bekleniyor. Olası iPhone 15 hakkında dizayna dair çeşitli bilgiler elde edilirken, öncelikle dizaynın değişeceğini söylemek mümkündür. Apple iPhone 14 serisi sadece birkaç ay evvel kullanıcıların beğenisine sunulmuş olsa da, serinin devamı iPhone 15 hakkında da yeni bilgiler gelmeye başladı.

iPhone 15 yeni bilgilerle anılıyor

Bilindiği üzere Apple, iPhone 14 serisi de dahil olmak üzere uzun yıllardır tasarım konusunda yuvarlatılmış kenarlara ve keskin köşelere sahip bir tasarımı tercih ediyor. Yakın vakitte paylaşılan bilgilere nazaran ise bu durum iPhone 15’te değişebilir. Eski iPhone 5C ile bilinen kavisli kenar dizaynının iPhone 15 ile gelebileceği söylendi. Fakat Forbes tarafından aktarılan rapor, Cupertino merkezli teknoloji debinin iPhone 15 ile yeni bir tasarım tercih etmek konusunda kararlı değildir. Görüldüğü üzere Apple, iPhone 15’in kavisli kenar tasarımı hakkında son kararı şimdi paylaşmadı. Yani şöyle ki marka iPhone 15 konusunda tasarım ayrıntısını şimdi tamamlamadı. Bir öteki açıdan kıymetlendirmek gerekirse iPhone 15’in en erken en erken Eylül 2023 yılında tanıtılması bekleniyor. Bu manada düşünüldüğünde Apple’ın tasarım çalışması konusunda oldukça vakti vardır. Bahisle ilgili yapılan son sızıntılar, gelecek yıl sunulması beklenen yeni akıllı telefon serisinin titanyum kaplama özelliğine sahip olacağına dair söylentilerden de kelam etti. LeaksApplePro tarafından aktarıldığı üzere kelam konusu bu yenilik, yalnızca yan çerçevede bulunacak.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu