Kendilerini Hayvana Benzeten Tuhaf İnsanlar

Her gün biraz daha ilerleyen ve ortaya çıkan sonuçlarla bizi hayrete düşüren estetik cerrahi, bazı insanlar için bir “şov malzemesine” dönüşebiliyor. Birazdan bahsedeceğimiz insanlar; yalnızca estetik cerrahiyle kalmamış, dövmelerle, piercing’lerle ve çeşitli operasyonlarla kendilerini çeşitli hayvanlara benzetmişler.

İçlerinden bazılarının adını mutlaka duyduğunuz, duymadıysanız bile en azından fotoğraflarını gördüğünüz bu insanlar; kendilerini hayvanlara benzetmeleriyle epey gündem olmuşlardı.

Hatta, aralarından biri, “dünyanın en çok dövmeye sahip insanı” olarak senelerce Guinness Dünya Rekorları’nda ismini korumayı başardı. Görünüşlerini bir hayvana benzetmek için operasyonlar geçiren veya dövmeler yaptıran beş isim sizlerle.

Tom Leppard, bir leopara benzemek için vücudunun %99,9’unu dövmeyle kaplattı.

leopar

Tom Leppard, dünyanın en çok dövmeye sahip insanı olarak yıllarca Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldı. Vücudunun %99,9’u leopar derisi tasarımlı dövme ile kaplıydı.

Büyük kedilere olan ilgisinden dolayı böyle bir görünümü seçerek dövmelerine 5.000 Euro’dan fazla para harcamıştı. “Leopar Adam” olarak bilinen Tom Leppard, 2016 yılında bir huzurevinde öldü. 

Dennis Avner; bir kediye benzemek adına senelerce uğraş verip adeta şekil değiştirdi.

kedi

Dennis Avner, kediye benzemek için yıllar boyunca uğraştı. Çatallanma (üst dudağının yarılması), cerrahi kulak ameliyatı, silikon yanak ve alın implantları, diş bileme, yüz dövmeleri ve piercing’ler dahil olmak üzere bir dizi ameliyat geçirdi.

Ayrıca, tırnaklarını pençe gibi görünecek şekilde uzattı ve boyadı. Alışılmadık görünümüne rağmen Avner, bilgisayar programcısı olarak yaşamını sürdürdü ve 2012 yılında evinde ölü bulundu.

Rodrigo Braga, bir sanat eseri yaratmak için kendi silikon kalıbına ölü bir köpeğin suratını dikti.

köpek

Rodrigo Braga, “kendini köpeğe benzetmek için ameliyat oldu” söylentileriyle ortaya çıksa da durum pek öyle değil. Braga, bir performans sanatçısı.

Ortaya çıkaracağı eser için kendi yüzünün silikon bir kalıbını yaptı ve ölü bir köpeğin kulaklarını, ağzını ve burnunu silikon kalıba dikti. Bu, grotesk tasarıma sahip çarpıcı bir hiper-gerçekçi fotoğraf olarak tarihe geçti.

Avrupa Ülkelerindeki Tarihi Yapılarda Karşımıza Çıkan Bu Korkutucu Heykellerin Öğrendiğinizde Ufkunuzu Açacak Kökeni

Erik Sprague’in yalnızca dövmeleri ve dili bile kertenkeleye benzemesine yetiyor.

kertenkele

Erik Sprague, Amerikalı bir “ucube şovu” ve yan gösteri sanatçısıdır. En çok; keskinleştirilmiş dişleri, yeşil pullardan oluşan tüm vücut dövmesi, çatallı dili, deri altı implantları ve yeşil mürekkepli dudakları başta olmak üzere vücut modifikasyonu ile tanınır.

Tüm bu enteresan görünümünün altında; naif, entelektüel olarak eğitimli bir üniversite mezunu bulacaksınız. “Kertenkele Adam” olarak da bilinen Erik, kendi sözleriyle şunları söylemişti:

“Bir kişinin yüzünü tanıdığınızda, onu gerçekten tanımasanız bile, o kişiyle bir bağınız varmış gibi hissediyorsunuz ve bu, bir nezaket duygusunu besliyor. Benim durumumda, yüzümü unutmak neredeyse imkansız.”

Jocelyn Wildenstein, güzelleşeyim derken ipin ucunu kaçırıp kediye dönüştü.

kedi

Bir sosyete üyesi olan Jocelyn Wildenstein’ın ismini duymasanız bile muhtemelen daha önce görmüşsünüzdür. Onun en bilinen özelliği, geçirdiği çeşitli estetik operasyonları yüzünden bir kediye benzemesi.

Muhtemelen, amacı kendini kediye benzetmek değildi ancak, yaptırdığı estetik operasyonları arttıkça ipin ucu kaçtı ve o da artık “Kedi Kadın” olarak biliniyor.  

Bir İnsanı ‘Tuhaf Görünecek Kadar’ Estetik Bağımlısı Olmaya İten Psikolojik ve Sosyolojik Faktörler

Tarih Boyunca Güzelleşmek Uğruna Uygulanan Acı Verici Yöntemler

Başa dön tuşu