Kripto piyasası 2023’de kaybettiklerini alacak mı?

Kripto para piyasası, 2022’yi bir konsolidasyon evresinde bitirdi ve büyük kripto para üniteleri belirleyici ataklar yapamadığı için yatırımcılar kararsız kaldı. Lakin piyasa, kilit konumların geri alınmasıyla sonuçlanan kısa vadeli alım baskısı yaşıyor.

Kripto piyasası 2023’de kaybettiklerini alacak mı?

2 Ocak 2023 itibariyle, global kripto piyasası kapitalizasyonu 800 milyar $ düzeyini geri alarak 807,17 milyar $’a ulaştı, lakin paha 26 Aralık’taki 811,16 milyar $’dan yaklaşık 4,27 milyar $’lık bir düşüşü temsil ediyor. Haftalık grafikte, piyasa pahası 30 Aralık’ta 788.93 milyar $ ile en düşük noktasına ulaştı.

Küresel kripto piyasası kıymeti yedi günlük tablo. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto piyasasının, makroekonomik ile ilgili olumlu haberlerden takviye aldıktan sonra 2022’nin sonlarına hakikat 1 trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonunu kısaca geri kazandığını belirtmekte yarar var.

Ayrıca, kripto piyasası hala piyasa kıymetine nazaran iki büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum (ETH) üzere önde gelen varlıklar tarafından belirlenmektedir. Bilhassa, basın vaktine nazaran, Bitcoin %39,9’luk bir pazar hissesine sahipken, Ethereum %18,5’te kaldı.

Ethereum ( ETH ) da son 24 saatte yaklaşık %1,64’lük karla 1,216’dan süreç görerek 1,200 dolarlık konumunu geri aldı. Piyasa bir konsolidasyon evresinde olmasına karşın, son 24 saatte çıkar kaydeden başka değerli kripto para üniteleri ortasında %1,5 ile XRP, %3 ile Dogecoin ( DOGE ) ve %3 ile Cardano ( ADA ) yer alıyor.

Bitcoin küçük ralli kaydetti

Bitcoin, günlerce yatay bir ticaret modelinin akabinde hala 17.000 $ düzeyini geri kazanmaya çalışıyor . Basın vaktinde, amiral gemisi kripto para ünitesi, son 24 saatte yaklaşık %1’lik artışla 16.730 dolardan süreç görüyordu.

Bitcoin bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Benzer halde varlık, 2 Ocak prestijiyle 322,08 milyar dolarlık piyasa bedeliyle sonuçlanan artan satın alma baskısına şahit oldu. Son 24 saatte Bitcoin, 3,38 milyar dolarlık sermaye girişi çekti.

Bitcoin bir günlük piyasa pahası tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin 2023 görünümü

2023 şimdi başlangıç ​​aşamasında olmasına karşın, birçok sanayi Bitcoin’in fiyat hareketinin nasıl oynayacağına dair farklı görüşleri paylaştı . Bu doğrultuda, kripto vergi yazılımı CoinLedger CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in yılın birinci yarısında daha fazla düzeltme yapabileceğini iddia etti.

Buna karşılık, takma isimli kripto ve borsa analisti Trend Rider, Bitcoin’in 2023’ün birinci yarısında yükseliş eğilimine girebileceğini belirtti. Öteki bir yerde, BitcoinMiningSoftware.com’u işleten bir kripto madencisi olan Stefan Ristic de Bitcoin’in 2023’te düşüş eğilimi gösterebileceğine inanıyor, fakat o gelecek yılki halving aktifliğinin 2025’teki bir ralli için katalizör misyonu görmesini bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu