Küresel kripto piyasası değeri, yeniden 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım zamanı mı?

2023’ün birinci ayı güzel gidiyor ve kripto para piyasasındaki iştirakçiler, geçen hafta global kripto piyasası kapitalizasyonundaki büyük akışın gösterdiği üzere, şimdiden yenilenmiş optimistlik belirtileri gösteriyor.

Küresel kripto piyasası bedeli, tekrar 1 trilyon dolara yaklaştı! Yatırım vakti mı?

Küresel kripto piyasası bedeli 10 Ocak’ta 852,34 milyar dolardan basın vaktinde 991,8 milyar dolara yükseldi, bu da kripto izleme platformu CoinMarketCap’ten alınan bilgilere nazaran yedi gün içinde kripto dalına 139,46 milyar dolar girdiği manasına geliyor.

Küresel kripto para piyasa kıymeti 7 günlük tablo. Kaynak: CoinMarketCap

Başka bir deyişle, tüm kripto paraların ( sabit koinler ve tokenler dahil) günlük süreç hacminin 40,34 milyar dolardan 45,89 milyar dolara (verilerin gösterdiği üzere %13,76 artış) artmasına ek olarak, global kripto para ünitesi bir haftada %16,36 arttı.

Son sonuçlarıyla, kripto piyasası, en son Kasım 2022’nin başlarında gözlemlenen ve genel piyasa için ruhsal eşiği temsil eden 1 trilyon dolarlık değerlemeyi bir defa daha talep etmekten yalnızca 8,2 milyar dolar uzakta ve bir sonraki yükseliş durağı 1,5 trilyon dolar ve 2 trilyon dolar olacak.

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık huduttaki fiyata öncülük ediyor

Her vakit olduğu üzere, kripto piyasasının ilerlemeleri, en büyük kripto varlıkları olan Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Solana ( SOL ), Cardano ( ADA ), XRP ve birden fazla için yeşil bölgede süreç gören başkaları tarafından yönetiliyor.

Özellikle Bitcoin, yayınlandığı tarihte 21.153 $’dan el değiştiren 10 Ocak’tan bu yana %22.62 arttı ve piyasa kıymeti 407.51 milyar $’a yükseldi. Birinci merkezi olmayan finans ( DeFi ) koinin mevcut fiyatı da aylık tablosunda %26,52’lik bir yararı temsil ediyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

PricePredictions’taki makine tahsili algoritmaları, Bitcoin’in büyümeye devam edeceğini ve muhtemelen 1 Şubat 2023’te 21.382 $’dan süreç göreceğini varsayım ediyordu. Basın vaktinde, bu varsayım daha da yükseliyor ve 21.587 $ düzeyinde bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu