Hitachi Vantara AWS Pop-Up Loft İstanbul etkinliğinde

AWS Pop-Up Loft İstanbul, 16-27 Eylül tarihleri ortasında Galata Rum İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek. Pop-up Loft’ta özel açılış konuşmaları, teknik workshoplar, uygulamalı eğitimler, AWS uzmanlarından teğe bir dayanak imkanları ve networking buluşmaları üzere çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Aktifliğin açılış konuşmasını, Amazon.com’un teknoloji merkezli müşteri vizyonunu yönlendirmekten sorumlu CTO’u Dr. Werner Vogels yapacak.

Hitachi Vantara AWS Pop-Up Loft İstanbul etkinliğinde

Hitachi Vantara, sahip olduğu vizyon ve en yeni cloud tahlillerini,  TechData sponsorluğunda katılacağı AWS Pop-UP Loft İstanbul etkinliğinde tanıtacak.

Bu yıl Türkiye’de birinci kere düzenlenen, şirketlerin ve teknoloji tutkunlarının büyük merakla beklediği bir aktiflik olan AWS Pop-Up Loft İstanbul’da, TechData sponsorluğunda yer almanın kendileri için kıymetli olduğunu vurgulayan Hitachi Vantara Türkiye Genel Müdürü Lider Sönmez, şirketlerin bulut seyahatine ve uygulama modernizasyonuna ait en yenilikçi tahlillerini geliştiriciler, mühendisler, teşebbüsçüler, start-up’lar ve teknoloji meraklılarıyla buluşturmak için heyecanlı olduklarını söyledi.

Bulut seyahatinde nelere dikkat etmeliyiz?

Önder Sönmez, “Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler finansal, operasyonel ve teknik avantajları nedeniyle bulut ortamına geçiyorlar. Lakin her bir işletmenin buluta geçişiyle ilgili maksatları farklı olup, operasyonel maliyetlerin azaltılmasından, çeviklik ve verimliliğin artırılmasına, yapay zeka ve makine öğrenmesinin katkısıyla datayı daha gerçek işleyerek kara dönüştürmesine kadar işletmelerin farklı gayeleri olabilir. Bulut teşebbüslerinden kıymet elde etmek için, kuruluşların bulut projelerinin uygun halde yapılandırılmasını ve spesifik sonuçlara bağlı olmasını sağlaması gerekmektedir. Hitachi Vantara, Amazon Web Services Partner Network (APN) bünyesinde Küresel Sistem Entegratörü ve Baş Danışman Ortağı olarak faaliyet göstermektedir. Platformumuz ve yetkinliğimiz,  kuruluşların inançlı bulut ortamları kurmalarına ve yönetmelerine, kritik iş yüklerinin bulut seyahatini daha inançlı ve daha süratli gerçekleştirmelerine ve operasyon için yanlışsız çerçeveyi oluşturmalarına yardımcı olmaktadır. Şirket olarak sahip olduğumuz uzmanlığı, farklı dallara hizmet tecrübesinden edindiğimiz uzun vadeli ve kapsamlı bulut yetkinliklerine ve teknik yetkinliğimize borçluyuz. Kanıtlanmış, inançlı ve gerilime yer bırakmayan metodolojimiz sayesinde, yüzlerce işletme için bulut ortamında karmaşık ve ölçeklenebilir mimarileri muvaffakiyetle uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz” biçiminde konuştu.       

Yüzde 80 daha süratli, yüzde 30 daha ekonomik

Hitachi Vantara Bulut & DevOps Satış Müdürü Hakkı Öğretmen de kuruluşların buluta geçmelerindeki en kıymetli nedenlerden birinin marketteki rakiplerine karşı sürat kazanmak olduğunu lisana getirerek, “İş yüklerinin modernizasyonu, buluta taşınması ve bulutta yönetilmesi konusunda eşsiz bir yaklaşım geliştirdik. Rakiplerimize nazaran kuruluşları buluta yüzde 80 daha süratli taşırken yüzde 30 oranında maliyetlerini düşürebiliyoruz ve onlara bulutta inançlı, yönetilebilir bir ortam teslim ediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu