Kurumsal yatırımcılar için önemli bir karar Binance tarafından paylaşıldı

Kurumsal yatırımcılar için kıymetli bir karar kripto para borsası Binance tarafından paylaşıldı. Paylaşılan bu karar ile yatırımcılar teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabilecek.

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance artık, yatırımcıların teminatlarını soğuk cüzdanlarda tutabileceklerin haberini verdi. Bilhassa kaldıraçlı pazarlarda süreç yapanları direkt olarak etkiliyor.

Bloomberg’in haberine nazaran Binance, kurumsal yatırımcıların kaldıraçlı durumlar için kullandıkları teminatlandırılmış kriptolarını platform dışında tutmalarına müsaade verecek. Yatırımcılar, varlıklarını soğuk cüzdanlarda barındıracak olan Binance Custody ile teminat göndermesine imkan sağlayacak.

Şu anda kripto yatırımcıları borsada alım-satım için kullanacakları varlıklarını borsada tutmak durumundalar. İçinde bulunan bu durum kripto para yatırımcılarının güvenlik konusundaki tasalarını artırıyor. Açıklanan bu karar ile yatırımcılar, varlıklarını cüzdanlarında tutup, piyasada da süreç yapabilecek.

Binance’ın yaptığı bu yenilik likidite krizi ile karşı karşıya olmadığına yönelik bir adım olarak da ele alındı. Geçtiğimiz hafta Binance’ın yatırımcı kaybettiğine yönelik argümanlar da gündeme gelmişti. Geçtiğimiz hafta Binance, geleceğe yönelik büyüme ve genişleme planları hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Ayrıyeten Binance, geçen hafta kripto kışından olumsuz tarafta tesir alan ve işten çıkarılmaların arttığı rakiplerine nazaran işe alım gerçekleştireceğini duyurmuştu. Verilen bu yeni karar ile borsadaki işgücü hacminin yüzde 15 ila 30 oranında yükseleceğini bildirmişti. Ayrıyeten şirket, İsveç Mali Denetleme Kurumu‘ndan onay alındığını açıklamıştı. İsveç, kripto para borsası Binance’a yetki veren yedinci AB ülkesi olmuştu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu