Lego’dan Binlerce Parçalık Dev Batman Seti!

Lego, Michael Keaton’ın The Flash filminde Batman olarak dönmesinin şerefine satışa çıkaracağı yeni setini duyurdu. Batman Returns filmindeki Batcave’den ilham alan set, hayranların ağzının suyunu akıtacak nitelikte.

16 Haziran’da çıkacak The Flash filmi, Michael Keaton’ı 30 yıl sonra tekrar Batman olarak görmemizi sağlayacak. Film için heyecanlı bekleyiş sürerken Lego, Keaton’ın dönüşünü kutlamak için yepyeni bir ürün çıkardı.

Yeni set, 1992 yılında çıkan Batman Returns filminden ilham alarak oluşturuldu. Batman’ın gizli karargahı olarak nitelendirebileceğimiz Batcave’i içeren set, detaylarıyla görenleri şaşkına uğratıyor.

Sette 3.981 parça var

Lego’nun Lego Batcave Shadowbox olarak adlandırdığı set, 3.981 parçadan oluşuyor ve ayrıntılarıyla hayranların ağzının suyunu akıtıyor. Lego, ürününü hem bir oyuncak hem de alanların rafında sergileyebileceği bir ürün olarak nitelendiriliyor.

Kutu şeklindeki set, kapandığında az yer kaplıyor, açıldığında ise Batman sevenlerin akıllarına kazınacak birçok detaya yer veriyor.

Kutunun arkasında Keaton’ın Batman’inin logosuyla karşılaşıyoruz. İç tarafa baktığımızda ise Batmobile’den Batman’in ikonik düşmanlarına alt etmek için kullandığı alet ve ekranlarına kadar birçok detayın yer aldığını görebiliyoruz.

Sürüş sırasında arkasına yerleştirilen alevin döndüğü Batmobile ile uğraşmak için aletler bile var. Lego, kendi kendine açılan makineli tüfeklere bile sahip olan aracın kokpitine Batman’in sığabileceğini söylüyor.

Sette Batman’in figürlerinin yanı sıra Alfred, Catwoman, Penguin gibi tanıdığımız karakterlerden esinlenen birçok mini figür de yer alıyor. Ayrıca şirket, Batman’in logosunu aydınlatmanın mümkün olduğunu da ekliyor.  

Lego’nun yeni seti 8 Haziran’da çıkış yapacak. Başlangıç fiyatı ise 399,99 dolar olacak.

The Flash fragmanı

Filme gelen ilk tepkiler için;

DC Evrenini Adeta Baştan Yaratacak “The Flash” Filmini İzleyenlerin İlk Tepkileri Paylaşıldı

Kaynak :
https://www.theverge.com/23724888/lego-batcave-shadowbox-price-release-date

Başa dön tuşu