Mark Zuckerberg Meta’dan ayrılacak

Meta ile ilgili gündeme sızan raporlarda Mark Zuckerberg’in şirketten ayrılacağı belirtildi. Rapora nazaran ayrılık 2023’te yaşanacak.

Meta için son yıllarda süreç çok fazla inişli, çıkışlı geçti. Bu durum en çok CEO Mark Zuckerberg’in üzerindeki baskıyı arttırıyor. Tüm bunlar konuşulurken şirkete yönelik gündeme gelen savlarda ve paylaşılan raporlarda Mark Zuckerberg’in şirketten ayrılacağı belirtildi. Sızdırılan rapora nazaran şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, 2023’te şirkete veda etmeye hazırlanıyor.

Mark Zuckerberg ayrılma kararı aldı

Anonim kaynağın verdiği bilgilere nazaran, Zuckerberg’in ayrılacak olması metaverse üzere projelerde bir tesir yaratmayacak ve çalışmalar devam edecek.  Milyar dolarlık proje, şirketin gelirinin bir kısmını kaybetmesine neden olsa da bu karar alındı ve bundan sonraki süreçte de devam edecek. Lakin Mark Zuckerberg’in en çok tenkit aldığı bahislerin başında metaverse gelmesi, bu mevzuda önemli kuşkular yaratıyor.

Meta’nın çalışanları işten çıkarma planları var

Önceki bir rapora nazaran, Mark Zuckerberg şirketin bütçesinden metaverse projesine daha fazla fon aktarma planlarını açıkladıktan sonra bu durum yatırımcıları kızdırdı. Resmi olmayan bilgilerde Meta’nın kimi yatırımcıların dayanağını kaybettiği de belirtildi.

İçeriden sızan bilgiler, istifa kararının Zuckerberg tarafından tüm bu süreçler sonrasında geldiği belirtildi. Pek çok kaynakta yer almaya başlayan bu haberler sonrasında gözler Mark Zuckerberg’e çevrildi. Ünlü isim mevzuyla ilgili haberin yazıldığı tarihe kadar bir açıklaması olmadı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu