MediaMarkt 2019’da en çok satılan ürünleri açıkladı

Televizyon kategorisinde ise tüketicilerin tercihi büyük ekranlar olurken; oyun tutkunları yeni modelleri bekledi.

Avrupa’nın açık orta bir numaralı ve birebir vakitte Türkiye’nin de en geniş satış alanına sahip elektronik perakendecisi MediaMarkt, 2019 yılında en çok satılan eserleri ve tüketici tercihlerine yönelik datalarını açıkladı.

MediaMarkt 2019’da en çok satılan eserleri açıkladı

Tüm datalar incelendiğinde en çok büyüyen kategorinin, yeniden cep telefonu kategorisi olduğu açıklandı. Bu aygıtlar ortasında ön plana çıkanlar ise güçlü ve uygun fotoğraf çeken aygıtlar olduğu belirtildi.

Büyük ekranlı televizyonlar tercih sebebi

Akıllı telefonlarda en ön plana çıkan eserler, tüketicilerin manzaraya verdiği kıymetin değerli bir göstergesi olurken televizyonlarda da buna misal datalar elde edildi. Buna nazaran TV’lerde UHD (Ultra High Definition) ve büyük ekranlı olanlar daha tanınan hale geldi.

Tüketiciler müziklerini her yere taşımak istemiş

Teknolojiseverlerin 2019 yılında yaptığı alışverişlere bakıldığında göze çarpan öteki bir ayrıntı ise taşınabilir ses sistemlerinin satış ölçüsü. Listelerin en çok satılan 10 eserlerine bakıldığında taşınabilir sistemler her ne kadar HIFI’ların gerisinde kalsa dahi kategori tümüyle incelendiğinde taşınabilir ses sistemlerinin daha fazla satıldığı görülüyor. Televizyonlar ile entegre olarak da kullanılan HIFI sistemlerin satışlarında TV satışları kıymetli bir faktör olsa dahi taşınabilir sistemlerin bu kadar fazla satması, tüketicilerin müziklerini istedikleri yere götürmek istediklerinin en büyük örneklerinden biri olarak gösteriliyor.

Aksiyon kameralarının yükselişi

Fotoğraf ve kameralarda ise en çok tercih edilen eserlerin DSLR makineler olduğu açıklandı. Dikkat çeken ise aksiyon kameralarının da en çok satanlar listesine girmesi.

Küçük konut aletlerinin önderi ütüler

Her meskenin gereksinimi küçük konut aletleri kategorisinin en çok satan eserleri ütüler oldu. Bu listede birinci sırayı alan ütüler ise çoklukla buharlı modeller. Listenin devamında tüy alma aygıtları da yer aldı.

Önemli kampanya devirleri sonrasında satış datalarını açıklayan MediaMarkt, Türkiye’nin alışveriş tercihleri hakkında toplumu bilgilendirmeyi hedefliyor.

Başa dön tuşu