MediaMarkt Türkiye’de 80 mağazaya ulaşacak

Avrupa’daki MediaMarkt ülkeleri ortasında büyüme ve dijital dönüşüm alanlarında rol model olarak öne çıkan MediaMarkt Türkiye, İcra Konseyi Lideri Yenal Gökyıldırım’ın liderliğinde başlatılan Dijital Dönüşüm ve Müşteri Memnuniyeti Projeleri ile de tüketicilerine pürüzsüz bir alışveriş tecrübesi vaat ediyor.

MediaMarkt Türkiye’de 80 mağazaya ulaşacak

MediaMarkt Türkiye’nin klasik yıllık basın toplantısında konuşan şirketin İcra Şurası Lideri Yenal Gökyıldırım Türkiye’yi üç yıl üst üste, MediaMarkt Saturn Kümesinin en süratli büyüyen pazarı haline getirdiklerini ve bu öncülüğünü dördüncü yılda da sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi. Bu muvaffakiyetlerini MediaMarkt Türkiye’de uyguladıkları müşteri odaklı iş modeli yanı sıra, dijitalleşme suratına ve bu alandaki yatırımlarına borçlu olduğunun altını çizen Gökyıldırım, Türkiye’de yatırım yapmaya, mağaza açmaya, büyümeye ve istihdama katkı sunmaya devam edeceklerini belirtti. Gökyıldırım, “Müşteriyi merkeze koymaktan vazgeçmiyoruz, bu alanda Avrupa’daki öbür MediaMarkt ülkelerine de örnek olan “Müşteri Memnuniyeti Yol Haritası” projemiz ve yeni sadakat programı MediaMarkt CLUB’a odaklanacağız” dedi.

Yenal Gökyıldırım, Aralık 2018’de MediaMarktSaturn Küme İcra Heyeti Üyeliğine ve Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığına atanmıştı. Bu yeni vazifesinde, Türkiye’nin yanı sıra MediaMarkt Yunanistan’ın da İcra Heyeti Başkanlığına getirilmiş, ayrıyeten Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı vazifesi kapsamında MediaMarkt İsveç’in de sorumluluğunu üstlenmişti. Böylelikle Gökyıldırım MediaMarktSaturn’un Küme İcra Şurası üyeliğine getirilen birinci Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı oldu. Hususla ilgili Gökyıldırım şöyle konuştu:

“Aslında bu atama en özet tabiriyle MediaMarkt Türkiye’nin başarısıdır. Son 3 yıldır Türkiye’de, dal büyümesinin üzerinde büyüme gerçekleştirdik, bu başarımızı 4. yıla taşıdık rol model olarak hem büyüme hem de dijital dönüşümün başkanı olduk. Gayemiz, bir yandan Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ve İsveç operasyonlarının tüm sevk ve yönetimini gerçekleştirirken, bir yandan da şirketimizin pazar hisselerini artırmak ve teknolojik altyapıyı güçlendirmek üzere stratejik gelişmeleri sağlamak.”

24 ayda 27 mağaza açtı, 2019 amacı toplam 80 mağaza

Türkiye’ye her manada yatırım yapmaya devam edeceklerini söyleyen Gökyıldırım, son 24 ayda toplam 27 mağaza açtıklarını hatırlatarak; 2019 yılını toplam 80 mağaza ile kapmayı hedeflediklerini söyledi. Çok kısa mühlet içinde Çanakkale ve Diyarbakır mağazalarının açılacağını belirten Gökyıldırım, yalnızca mağaza manasında değil, geçtiğimiz yıl satışları yüzde 35artan online satışlarda da büyümenin devam edeceğini vurguladı.Gökyıldırım, “ Her manada yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bütün projelerimizde müşteriyi merkeze alıyoruz. 200 bin metrekare toplam mağaza alanına ulaştık ve yatırımlarımızda sürat kesmiyoruz.” diye konuştu.

Tüm kategorilerde tartışmasız büyüme

Türkiye tüketici elektroniği pazarının büyük bir büyüme potansiyeli taşıdığına dikkat çeken Gökyıldırım, “ Önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye pazarı, Avrupa’nın en süratli büyüyen pazarı olacak.Biz bu pazarda, 39 aydır aralıksız büyüyoruz. Üstelik bu büyümeyi tüm kategorilerde pazardan ve rakiplerimizden daha güzel bir performans göstererek sağladık. Dalımızda 21 alt kategori var ve hepsinin büyüme lideriz” dedi.

Yeni sadakat programı MediaMarkt CLUB

Yeni sadakat programı MediaMarkt CLUB ile de bölümün gündeminde yer aldıklarını ve sundukları avantajlarla rakiplerinden ayrıştıklarını söz eden Yenal Gökyıldırım bu hususta şu görüşlere yer verdi: “Daha çok yeni hayata geçirdiğimiz ve şimdiye kadar kesimimizde görülmemiş fırsatları üstelik fiyatsız olarak tüketicilerimize sunmakta olan sadakat programımız MediaMarkt CLUB’a müşterilerimiz mağazalarımızdan, taşınabilir uygulamamızdan ve web sitemiz üzerinden üye olabilirler. Bu program ile güzel geldin kuponları, uzatılmış iade mühletleri, bireye ve üyelere özel kampanyalar, aldıkça kazandıran uygulamalar üzere fırsatlar sunuyor. Bilhassa tüketicilerimizin satış sonrasında da memnuniyetlerini arttıracak iki özellik olan, faturasız hayat ve uzatılmış garanti müddetlerini vurgulamak isterim. Çok yeni olan sadakat programımızda bugün itibariyle üye sayımız 250 bin ve her gün üye sayımızı arttırıyoruz. Halihazırda sahip olduğumuz 3.5 milyon müsaadeli veriye yaptığımız şahsileştirilmiş teklif ve pazarlama kampanyalarımızın, sadakat programı üyeliği ile yesyeni boyutlar kazanacağına inanıyoruz.

Başa dön tuşu