MenaPay yeni yatırım aldı

Engin Küme İdare Heyeti Üyesi Hande Enes, token satışını yakın vakitte tamamlayan Türkiye çıkışlı Blockchain teşebbüsü MenaPay’e yatırım yaptı.

MenaPay yeni yatırım aldı

Türkiye’nin en değerli melek yatırımcılarından, Engin Küme İdare Şurası Üyesi Hande Enes’in bir sonraki yatırımı aşikâr oldu. Hande Enes, Türkiye ve Orta Doğu’nun yenilikçi ödeme platformunu geliştiren yerli Blockchain teşebbüs MenaPay’e yatırım yaptı. Blockchain tabanlı ödeme platformunu geçtiğimiz aylarda taşınabilir uygulamalar üzerinden hizmete açan MenaPay, Mayıs ayında ise token satışını tamamlamıştı.

Alınan yeni yatırımı pahalandıran MenaPay Genel Müdürü Tolga Odoğlu, “Hande Enes Türkiye’de girişimcilik ekosistemine taraf veren en kıymetli aktörlerden biri. MenaPay’i Türkiye ve Orta Doğu’da süratle büyütmek için kendisinin deneyimlerinden faydalanacağız.” dedi.

MenaPay’in yeni yatırımcısı Hande Enes, “MenaPay bir müddettir çok yakından takip ettiğim bir Blockchain teşebbüsüydü. MenaPay’in Orta Doğu’dan çıkan birinci Unicorn olma amacı beni heyecanlandırıyor” diye konuştu. MenaPay İdare Şurası Üyesi Burak Balık ise MenaPay yatırımcıları içerisine Hande Enes’in katılması ile ilgili cok memnun olduğunu lisana getirirken; “Hande Enes için melek yatırımcı yerine “Archangel” terimini kullanmamız daha yerinde olacaktır. Gücümüze güç kattık, daima birlikte bölgenin birinci milyar dolarlık fin-tech şirketini çıkaracağımıza inanıyorum” biçiminde konuştu.

MenaPay kripto para ve ödeme teknolojileri ortasında yeni jenerasyon bir bağ kuruyor. Nüfusunun %84’ü klasik bankacılık hizmetlerini kullanmayan Orta Doğu ve Afrika için geliştirilmiş Blockchain tabanlı, İslami Finans asıllarına uygun olan bu platform üzerinden elde edilen gelirin değerli bir kısmı ile borsalardan MPAY tokenları geri alınarak “green mining” rezervi doldurulacak. Bu dizaynla, kripto para dünyasına yenilikçi bir yaklaşım ve yatırımcılara platformun gelirine ortak olma imkanı sunulmaktadır.

MenaPay’in yenilikçi modeli olan “Green Mining” ile yatırım yapmayan kullanıcılar bile MenaPay’i kullanarak yaptıkları her süreçte MPAY token kazanma talihi buluyorlar.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu