Micro Focus dünya başkanından Türkiye’ye stratejik ziyaret

Kurumsal yazılım devi Micro Focus’un CEO’su Stephen Murdoch, yazılım alanında bölgesel gereksinim ve beklentileri iş dünyasının önderleriyle konuşmak üzere Haziran ayında Türkiye’ye geliyor. Dünya genelinde 50 ülkede 18 bin çalışanı bulunan, 40 binden fazla müşteriye hizmet sunan Micro Focus, Türkiye’den küresel muvaffakiyet öyküleri çıkarmayı planlıyor. Şirketlerin dijital dönüşümünü daha geniş ve derinlemesine bir portföy ile desteklemek emeliyle 2017 yılında Hewlett Packard Enterprise (HPE) yazılım iş ünitesiyle birleşerek faaliyetlerini sürdüren Micro Focus, hibrit bulut altyapılara yönelik teknoloji yatırımları ve bu alanda sağladığı yenilikçi tahlillerle Türkiye’de ve bölgede büyüme hedefliyor.

Micro Focus dünya liderinden Türkiye’ye stratejik ziyaret

Türkiye’de şirketlerin IT takımlarının son derece yetenekli ve teknolojiyi yakından takip eden profesyonellerden oluştuğunu vurgulayan Micro Focus CEO’su Stephen Murdoch verdiği bildiride Türkiye’deki şirketlerin yeniliğe açık olması ve ülkenin yeni yatırımlara uygun olmasını vurguladı. Türk iş dünyasındaki motivasyonun da bu planlamalara uygun olması bu ziyaretin rotasını ülkemize çevrilmesine büyük katkı sağladı.

Türkiye hibrit için vites yükseltiyor

Şirketlerin bugüne kadar kullandıkları klâsik teknoloji altyapıların bir anda tümüyle dijitale aktarılması mümkün olmuyor. Şirketler bu nedenle mevcut IT altyapılarını dijital altyapılarla birlikte kullanabilecekleri daha çevik projeler üzerinden ilerleyerek verimlilik sağlıyor. Şirket içi altyapıların sanal, özel bulut ve genel bulut ile birlikte kullanıldığı hibrit bulut modeline gereksinim duyduğunu kaydeden Micro Focus Türkiye Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca, “Micro Focus portföyünde, DevOps, IT operasyonları, bulut, güvenlik, bilgi idaresi ve Linux/Açık Kaynak üzere pek çok alana dokunan geniş bir tahlil ağı bulunuyor. Firmalara kurumsal seviyede ölçeklenebilir bir hizmet sunmak için Micro Focus portföyündeki uçtan uca tahlilleri müşteri odaklı mottosu ile sunmaya devam ediyoruz.” diye açıkladı.

İnovasyonun kalbinde müşteri var

Micro Focus muvaffakiyetin ve sürdürülebilirliğin odağına müşteri memnuniyetini ve hizmet verdiği kurumlardan aldıkları geri bildirimleri koyuyor. Müşterileri odaklı yaklaşımı ile dikkat çeken Micro Focus stratejisini birinci ağızdan paylaşmak için gerekli planlamaları yapan Murdoch, Türkiye’deki müşteriler ile görüşmek için sabırsızlanıyor. İş dünyasının en karmaşık gereksinimlerini dahi faal biçimde karşılayabilecek seçkin ve geniş bir eser ve tahlil yelpazesine sahip olan Micro Focus yenilikçi ve öncü yaklaşımları ile küresel CEO’su Stephen Murdoch’u Türkiye’de ağırlamaya hazırlanıyor.

Başa dön tuşu