Microsoft’tan çift ekranlı telefon: Surface Duo

Microsoft’un yeni eser duyurularının arkası ardı kesilmiyor. Genelde donanım eserlerini Türkiye’de satmayan marka Surface Neo isimli katlanabilir ekranlı bilgisayarına benzeyen yeni bir eser daha duyurdu. Surface Duo isimli cep telefonu Neo‘nun gibisi lakin ekranı daha küçük: 5.6 inçlik ikili bir ekranla gelen cep telefonu tıpkı vakitte Android uygulamalarına takviye verecek.

Microsoft’tan çift ekranlı telefon: Surface Duo

Cihazın tam ortasında bulunan bir menteşe yardımı ile katlanabilen ve daha az yer kaplayan Surface Duo, temelde Windows 10X isimli yeni işletim sistemi üzerinde çalışacak. Google Play dayanağı bulunacak olan telefonda Snapdragon 855 işlemci yer alıyor.

Halen geliştirme kademesinde olan aygıtın 2020 yılı sonlarına gerçek satışa sunulabileceği belirtiliyor. Elbette şimdilik fiyat bilgisi de bulunmuyor. Microsoft eserle ilgili bir görüntü da yayınladı. Fakat aygıtın şimdi satışa sunulmayacak olması başlarda soru işareti bırakıyor. Windows Phone işletim sistemi ile aradığını bulamayan ve cep telefonu pazarından çekilen Microsoft’un tekrar geri dönüp dönmeyeceği şimdilik belgisiz. Ayrıyeten Windows işletim sisteminde Android tecrübesinin nasıl sunulabileceği de şimdilik net değil. 

Lafı daha fazla uzatmıyoruz sizleri ve Microsoft‘un hazırladığı Surface Duo tanıtım görüntüsü ile baş başa bırakıyoruz. 

Başa dön tuşu