Balıkesir Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu Robot Yarışması

3-4-5 Kasım’da gerçekleşecek olan robot yarışmasında, öğrenciler sınırlı süre ve malzeme ile robot yapma becerilerini sergileyecekler. Kazanan takım büyük bir ödülle dönecek!

Balıkesir Üniversitesi’nde faaliyet gösteren ve 10 seneyi aşkın süredir aktif bir rol oynayan IEEE Öğrenci Kolu, sıra dışı bir yarışma etkinliği ile öğrencilere yeni deneyimler sunmayı amaçlıyor. “Güçlüyüz, Çünkü Sen Varsın” sloganıyla yola çıkan kolu, 3-4-5 Kasım tarihlerinde bu büyük etkinliği gerçekleştirecek.

Yarışma detayları

Etkinlik, tüm dünya çapından katılımcıları bir araya getirerek sınırlı süre ve malzeme ile robot yapımı üzerine bir yarışma düzenliyor. Katılımcılarına Balıkesir’de ev sahipliği yapılacak olan etkinlik, yarışma öncesi oryantasyon ve network oturumlarıyla hazırlık sürecini destekliyor. Yarışma gününde ise, önceden belirlenmiş bir pistte, her takıma eşit malzeme ve imkanlar sunularak 24 saat içinde robot yapmaları talep ediliyor.

Kıyasıya Mücadele ve Ödül

Yarışma, takımların stres altında, zamanla yarışarak en iyi robotu yapmalarını amaçlamaktadır. Verilen sürenin sonunda, jüri tarafından değerlendirilen robotlar arasından en yüksek puanı alan takım birinci olacaktır. Kazanan takım, sadece deneyim kazanmakla kalmayıp aynı zamanda büyük bir ödülün de sahibi olacak.

Başa dön tuşu