Elon Musk’tan Kürtaj Karşıtı Açıklama

Elon Musk’ın Tucker Carlson’a verdiği röportajın ikinci bölümü yayınlandı. Musk bu bölümde uzaylılar ve nüfusla ilgili açıklamalar yaptı. Görünen o ki Elon Musk, bizden sıkılmış durumda.

Milyarder iş insanı Elon Musk, son birkaç gündür Fox News’e verdiği röportaj ile gündemde. Hatta hatırlayanlarınız olacaktır; dün sizlerle paylaştığımız haberimizde bu röportajın ilk bölümünün yayınlandığından ve Elon Musk’ın hem Twitter hem de yapay zeka ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Bugünse röportajın ikinci bölümü servis edildi. Musk’ın yaptığı açıklamalar fazlasıyla garip.

Elon Musk, Tucker Carlson’a verdiği röportajın ikinci bölümünde çok alakasız konulara girdi. Musk’ın değerlendirme yaptığı hususlar arasında uzaylılar ve nüfus bulunuyordu. Gelin bu açıklamalara başlıklar halinde bakalım.

Düşük doğum oranlarından endişe ediyor

Elon Musk

Elon Musk’ın değindiği hususlardan bir tanesi küresel nüfus oldu. Musk’a göre giderek azalan nüfus artış oranları endişe verici. “Düşük doğum oranlarından ve örneğin Japonya’da geçen yıl doğumların iki katı ölüm olması gerçeğinden endişe duyuyorum.” ifadelerini kullanan Musk, bunun sorumlusunun doğum kontrol yöntemleri ile kürtaj olduğunu savundu. Doğum kontrol yöntemlerinin henüz 50 yıllık geçmişe sahip olduğunu ve insanların buna hazır olmadığını ifade eden Musk, yeterli sayıda nüfus olmaması halinde insanlığın çökeceğini iddia etti.

“Gidişat iyi değil”

Elon Musk’ın yaptığı bir dikkat çekici açıklama ise toplumların gidişatları ile ilgiliydi. “Toplumların gidişatı cehennem kadar iç karartıcı. Bir patlama ile çıkmayı tercih ederim. Bu daha heyecan verici.” verici diyen Elon Musk, aslında insanlıktan sıkıldığını da ima etmiş oldu. 

“Uzaylılara dair bir kanıt görmedim”

Elon Musk uzaylı açıklaması

Elon Musk, SpaceX’ten ötürü uzayla yakın ilişkileri olan bir isim. Hal böyle olunca, Elon Musk’tan uzay ve uzaylılarla ilgili açıklamalar yapmasını bekleyebilirsiniz. Tam olarak bunu yapan Elon Musk, şu ana kadar evrenin hiçbir yerinde “bilinçli” bir uzaylı yaşamına dair delil görmediğini belirtti. Musk, uzaylıların gerçekten var olmaları halinde “barışçıl” davranmalarını isteyeceğini ifade ediyor.

Peki röportajın önceki bölümünde hangi açıklamaları yaptı?

Elon Musk

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Elon Musk’ın Twitter ile ilgili itirafından bahsetmiştik. Bu itirafa göre ABD hükümeti ile bazı istihbarat kaynakları, Twitter’daki tüm verilere -kullanıcı mesajları dahil- erişebiliyorlardı. Önceki gece yayınlanan birinci bölüm, Elon Musk’ın bu konudaki planlarını gözler önüne serdi.

Elon Musk, “Aklımı başımdan aldı.” ifadeleriyle açıkladığı mesele ile ilgili adım attığını duyurdu. Röportaja göre Twitter geliştiricileri, mesajlara uçtan uca şifreleme getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Elon Musk’ın açıklamasına göre üzerinde çalışılan özellik, çok büyük bir ihtimalle nisan ayı sona ermeden duyurulacak. 

Eğer Elon Musk’ın Twitter itirafı ile ilgili tüm detayları öğrenmek isterseniz:

Elon Musk’tan Skandal İtiraf: Hükümetler Twitter Mesajlarına Bile Erişebiliyor [Video]

“TruthGPT” isimli yeni bir yapay zeka geliyor!

Elon Musk yapay zeka

Elon Musk, bundan birkaç ay önce Twitter’da bir paylaşım yapmış ve “İhtiyacımız olan şey TruthGPT” ifadelerini kullanmıştı. O paylaşımda, milyarder iş insanının ne demek istediği anlaşılamamıştı. Ancak Fox News röportajı bu durumu değiştirdi. Musk, TruthGPT olarak isimlendirdiği yeni bir yapay zeka aracı üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu yapay zeka, evrenin nasıl oluştuğunu anlamak ve ‘gerçeği aramak’ için özel olarak dizayn edilecek.

Elon Musk’a göre TruthGPT, insanlığı yok etmeye çalışacak yapay zeka teknolojilerinin karşısında duracak. Milyarder iş insanı, yapay zekanın evreni anlamaya odaklanacağından ve insanların da evrenin bir parçası olduğundan, TruthGPT’nin insanlığı yok etmek gibi bir amaca sahip olamayacağını ifade ediyor.

Elon Musk

Elon Musk’ın TruthGPT’sinin neler sunacağı şimdilik belli değil. Ancak Musk, bu yapay zekanın OpenAI ve ChatGPT’ye iyi bir alternatif olacağından bahsetti. Buradan, TruthGPT’nin yine dil odaklı bir model olarak karşımıza çıkabileceğini belirtebiliriz. Ancak şimdilik bununla ilgili konuşmak için erken. Elimizdeki tek sağlıklı veri, Elon Musk’ın sessiz sedasız “X.AI” isimli bir yapay zeka şirketi kurmuş olması.

X.AI ile ilgili detaylı bilgi edinmek isterseniz:

Elon Musk, Yeni Yapay Zekâ Şirketiyle OpenAI’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Kaynak :
https://www.foxnews.com/media/elon-musk-reveals-whether-seen-evidence-alien-life

Başa dön tuşu