iPhone 15 serisinde USB-C hızları farklı olacak

Ming-Chi Kuo, 2023 yılında buluşacağımız iPhone 15 ile ilgili dikkat alımlı bir tez bulundu. Dünyaca ünlü Apple analistine nazaran şirket, 2023 yılında tüm modellerde USB Type-C`ye geçecek. Fakat bu irtibat portlarının fonksiyonları Pro ve standart modellerde ortasında birebir olmayabilir. İşte tüm ayrıntılar;

Dev Amerikan teknoloji şirketi Apple`ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 15 telefon serisi ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı. Emniyetli Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu telefonların hangi özelliklere sahip olacağına dair bir grup argümanlarda bulundu. Bu sözler doğruysa, Apple’ın Pro modeller ile standart modeller ortasındaki farkın daha da açabileceğini söyleyebiliriz.

Bildiğiniz üzere iPhone 14 ile iPhone 14 Pro ortasında büyük fark var. Şirket, Pro modelde 2022 model işlemci tercih ederken, geçen yıl piyasaya sürülen ve hatta olağan iPhone 13 modelinde de bulunan işlemciyi kullandı. Zira iPhone 14 ile iPhone 14 Pro ortasında önemli bir performans farkı vardı. Gelecek yıl telefonlarda kullanılacak kablolarla büyük bir değişiklik olacak üzere görünüyor.

Tüm iPhone 15 serisinin modellerinde USB Type-C bulunabilir

Ming-Chi Kuo’ya nazaran Apple, iPhone 15 ailesinde USB Type-C’ye geçiş yapacak. Dürüst olmak gerekirse çok şaşırtan olmaz. Zira Avrupa Birliği, 2024’te USB Type-C kullanmaya çoktan karar verdi. Lakin USB Type-C buradaki ana sorun değil. Kuo, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro`nun birtakım donanım farklılıklarına sahip olacağını, bu nedenle her iki modelde de USB Type-C takviyesinin farklı süratlerde çalışacağını söylüyor.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in en az USB 3.2 yahut Thunderbolt 3’ü desteklemesi beklenir. Bu 40 Gbps suratında data transferi manasına gelir. Yüksek çözünürlükte görüntü çeken kullanıcılar, bu suratın ekmeğini kesinlikle yiyeceklerdir. Lakin iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta durum bu türlü değil. Bu. modeller ayrıyeten USB Type-C ile geliyor fakat mevcut Lightning irtibat noktası üzere USB 2.0 suratını destekliyorlar. Yani data transferi, Pro modellerden kıymetli ölçüde daha düşük olacak…

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu