Apple ve Twitter arasındaki gerginlik dindi

Elon Musk ve Tim Cook gece sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Twitter bu kere ilgi odağı oldu. Elon Musk ve Tim Cook, geçen hafta Apple genel merkezinde bir ortaya geldi. İşte mevzuyla ilgili merak edilen tüm ayrıntılar;

Musk evvel Twitter’da “Bize Apple’ın hoş genel merkezini gösterdiği için Tim Cook’a teşekkürler” yazdı ve “Apple Twitter’da reklam vermeyi neredeyse durdurdu. Apple Amerika’da tabir özgürlüğünden nefret mi ediyor?” paylaşımında bulundu. Musk ayrıyeten “Apple’ın App Store’dan satın aldığınız her şeyde %30 kapalı vergi olduğunu biliyor muydunuz?” dedi.

Apple yine Twitter üzerinden reklam vermeye başladı

Bunun üzerine dün akşam bir açıklama daha yapan Elon Musk, Apple’ın her zamanki üzere Twitter üzerinden tanıtımını yapmaya başladığını duyurdu. Musk ayrıyeten öteki reklamverenlerin (yılda 100 milyon dolar harcayan Amazon gibi) Twitter’a geri dönmeye başladığını açıkladı.

Musk, Twitter’ın en büyük reklamvereninin Apple olduğunu açıklayarak platformun para kazandıran bir yer olmasını istiyor ve bir an evvel 8 dolarlık Mavi Tik Rozeti satışına tekrar başlamak istiyor. Tim Cook, Twitter’ın son değişikliklerinin Twitter’ın Apple ile olan bağını ve uygulamanın geçen hafta App Store’daki varlığını nasıl etkileyeceği sorulduğunda şunları söyledi:

“Kimsenin platformunda nefret söylemi istediğini sanmıyorum.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu