Momo beyazperdeye taşınıyor!

Geçtiğimiz yıl içerisinde WhatsApp ve gibisi iletileşme uygulamaları ile bilhassa çocuklara salça olan ve gönderdiği garip bildirilerle oynattığı depresif oyunlarla çocukların psikolojisini bozarak intihara sevkeden Momo’nun sinema uyarlaması geliyor.

Momo beyazperdeye taşınıyor!
 

Yaklaşık 1 yıldır neredeyse tüm ülkelerde önemli bir siber alarma geçilmesine sebep olan Momo’nun sineması Orion Pictures ve Vertigo Entertainment iştirakinde sinema perdesine taşınacak.
 
Şu an için sinemayla ilgili ayrıntılı bilgiler verilmemiş olsa da sinemanın direktörlüğünü Halka, Garez ve Karanlık Su üzere sinemalardan tanıdığımız Takashige Ichise’nin üstlenmesi bekleniyor.

Buna ek olarak Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, ”Momo” oyununa erişimin engellenmesi için Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’na (BTK) resmi müracaatta bulundu.

Davet yoluyla yayılan oyunda şiddet içerikli bildiriler, görseller ya da kendine ziyan vermekle ilgili bildiriler yer alıyor. 

Bakanlık yetkileri, ”Momo” oyununu görüşmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Kabahatlerle Gayret Daire Başkanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu yetkilileriyle bir ortaya geldi.

BTK ile yapılan görüşmede “Uygulamanın İngilizce olduğu, rastgele bir linkinin olmadığı, ekseriyetle Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olduğu, Türkçe versiyonu olmadığı için Türkiye’de yaygın olmadığı istikametinde bilgi alındığı” belirtildi. 

Başa dön tuşu