Movano kadınlar için tasarlanmış olan akıllı yüzüzüğü Evie’yi tanıttı

OURA’DA ve genel olarak giyilebilir aygıt üreticilerinde pruvada net bir atışla Movano Health, önümüzdeki hafta CES 2023’te planlanan demolardan evvel “kadınlar için eşsiz olarak tasarlanmış” akıllı bir yüzük olan Evie’yi duyurdu.

Sağlık teknolojisi şirketi daha evvel CES 2022’de akıllı yüzük konusundaki yaklaşımını tanıtmıştı, fakat Evie tam fikri temsil ediyor: adet sıhhatine gösterilen özel ilgi, 300 doların altında bir fiyat etiketi, FDA onaylı “tıbbi sınıf” data vaadi ve aylık abonelik fiyatı yok.

Yüzüğün görünümüne ve Movano’nun Evie’nin izlemesi için tasarladığı sıhhat ölçümlerine bakılırsa, şirketin Oura yüzüğünü ana rakibi olarak gördüğü açık.

Movano Ring ile sıhhat takibi yapmak kolaylaşıyor

Movano , Evie’nin Özellikleri

Movano’ya nazaran Evie halkası “dinlenme halindeki kalp atış suratını, kalp atış suratı değişkenliğini, SpO2’yi, teneffüs suratını, cilt sıcaklığı değişkenliğini” izleyebilir ve giyen kişinin adet döngüsü hakkında fikir verebilir. Özellikler kümesi, Oura’nın şu anda izlediği şeye ve Apple Watch Series 8’in bir cilt sıcaklığı sensörüne sahip olmasına benzetilebilir. Movano, Evie için FDA onayını alarak kendisini farklılaştırmayı umuyor ve bu da Evie’yi “aynı vakitte tıbbi bir aygıt olan birinci giyilebilir “tüketici ürünü” yapıyor. Açıklık ile Movano ve Evie uygulaması daha fazla rehberlik sunabilir ve teorik olarak öbür giyilebilir aygıtların yapamayacağı savlarda bulunabilir. Movano, “SpO2 ve Teneffüs Suratını bir açıklığa katlamak, kullanıcılara hasta olup olmadıklarını söylememizi sağlayabilir,” diyor Movano. Öteki ekransız giyilebilir aygıtlar üzere, Evie’nin topladığı bilgiler de uygulama aracılığıyla iletilecek, lakin Oura’nın bilakis, daha derin iç görüler abonelik gerektirmeyecek.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu