Otomobilde ÖTV indirimi bitti! İşte güncel fiyatlar

Ünsal Sarıtoprak

Otomotiv şirketleri, 30 Haziran’da sona eren sıfır araba alımında ÖTV indirimi uygulamasının kalkmasının akabinde fiyat listesini güncelledi.

Son yıllarda araba fiyatlarındaki artış nedeniyle getirilen ÖTV indirimi, geçtiğimiz günlerde son bulmuştu. Bu indirim bazılarını şad etse de bazılarını hiç etkilememişti.

Merak edilen ise bu indirimin akabinde araba fiyatlarının ne kadar olacağıydı. Dilerseniz çok tercih edilen otomobillerin yeni fiyatlarına gelin daima birlikte göz atalım.

Ancak şunu da hatırlatmakta yarar var, yalnızca sıfır arabalarda ÖTV teşviği olan 15 puanlık indirim kalktı. Yani bu da demek oluyor ki hurda indirimi yılbaşına kadar devam ediyor ve matrahına nazaran 15 bin liraya kadar indirimle otomobilinizi satın alabiliyorsunuz.

Firmalar ÖTV’nin bir kısmını karşılayabiliyor: Öte yandan birtakım araba firmaları ise ÖTV indiriminin bir kısmını kendi karşılayarak satış yapabiliyor. Otomobil bayileri kendilerine aldıkları hurda araçları satış konusunda anlaştığınızda maliyetini düşerek zaman gerçekleştiriyor. Vekalet ile yapılan bu süreç için yalnızca 200 lira civarında notere vekalet fiyatı ödemiş oluyorsunuz.

Peki güncelleme sonrasında araba fiyatlarında nasıl bir fark oluştu?

İşte gözümüze çarpan araç modellerinin yeni fiyatları!

Başa dön tuşu