Nasa başkanı Elon Musk’ın işlerini zorlaştıracağını düşünüyor

Elon Musk’ın Twitter’da bu kadar sık ​​anılması ve neredeyse yalnızca burada yer alması, 2025’te aya inecek olan NASA yöneticilerini endişelendiriyor.

Tesla ve SpaceX üzere şirketlerdeki başarılarıyla tanınan Elon Musk, bugün Twitter’da alışveriş yaptı ve vakit zaman yuhalandı. NASA ise iş ortaklarının çaresizliğiyle boğuşuyor.

NASA Elon Musk’tan endişeli

NASA Yöneticisi Bill Nelson, Elon Musk’ın Artemis misyonu teklifinin, Twitter’da daima konuşulan SpaceX’in bir modülü olarak engellenebileceğinden korkuyor. Nelson geçen hafta Operasyon Müdürü Gwynne Shotwell ile bir ortaya geldi. 2002’den beri bir SpaceX çalışanı olan Bay Shotwell, günlük operasyonlardan sorumludur ve şirketin muvaffakiyetinde yer almaktadır.

Nelson, bilhassa Shotwell’e, Elon Musk’ın teklifte baş karışıklığına yol açacak çeşitli işleri üstleneceği konusundaki tasasını iletti. Shotwell’in kendisine bu türlü bir şeyin asla olmayacağına dair garanti verdiği söylendi ve Nelson cevaptan mutlu kaldı.

Teklifin alınmasıyla birlikte SpaceX, 2025’in sonlarında Artemis 3 vazifesi için Ay’a astronot indirmeyi planlıyor. Aslında gecikmelerden muzdarip olan NASA, Elon Musk’ın neden olduğu gecikmelerle uğraşmak istemiyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu