Netflix kişi kaldırma özelliği geliyor

Şifre değiştirmek yerine ortak kullanımı kaldırmak ismine Netflix kişi kaldırma özelliği uygulamaya ekleniyor. İşte ayrıntılar.

Netflix’in yeni özelliği sayesinde aygıtlar hesaptan direkt olarak çıkarılabilecek. Bu özelliği kullanmak için hesabınıza giriş yapmalı ve akabinde hesap ayarlarını açmanız gerekiyor. Akabinde ayarlar `Güvenlik ve Gizlilik` sekmesinin evvel “İzinleri ve aygıtlarını yönet` seçeneğini görebileceksiniz. İşte ayrıntılar;

Netflix, hesapların birlikte kullanılmasını istemese ve buna yönelik adımlar atsa da birçok kişi hala birebir hesabı kullanıyor. Hesabınıza erişebilen lakin artık sizinle etkileşime geçemeyen insanlardan kurtulmak için yapabileceğiniz tek şey şifrenizi değiştirmekti. Fakat Netflix’in yeni yayımladığı ‘Erişim ve Aygıt Yönetimi’ özelliği ile artık hesap şifrelerinizi değiştirmeye gerek kalmayan aygıtları ve şahısları kaldırabilirsiniz.

Birincisi, bu özelliğin yalnızca insanlara ilişkin olmamalı. diyelim ki süreksiz olarak bir otelde konaklıyorsunuz ve otelin TV’sinden Netflix hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Lakin yoğunluktan ötürü hesabınızdan çıkış yapmayı unuttunuz ve bir anda hatırladınız. Bu yeni bilhassa sayesinde şifre değiştirmek yerine unutulan aygıtı sistemden kaldırabilirsiniz. hesabınıza bağlı aygıtları tek tıkla devre dışı bırakabileceksiniz.

Netflix’in yeni özelliği nasıl kullanılır?

Yeni özellik artık tüm hesaplar için faal. Bu Özelliği kullanmak için hesabınıza giriş yapmalı ve akabinde hesap ayarlarını açmalısınız. Ayarlar ‘Güvenlik ve Gizlilik’ altında, evvel “İzinleri ve aygıtlarını değiştir” başlığını göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınızda hesabınızın için kullanılan aygıtları, içeriğin bu aygıtlarda en son ne vakit görüntülendiğini ve aygıtla bağlantılı profilin görebileceksiniz. Bir aygıtı kapatmak istediğinizde tek yapmanız gereken “Çıkış” seçeneğini seçmek. Bundan sonra rastgele bir süreç yapmanıza gerek yoktur.

Sonuç olarak yeni Netflix’in özelliği çok kullanışlı ancak siz tekrar de mümkün güvenlik ihlallerine karşı önlemli olmak istiyorsanız şifrenizi sistemli olarak değiştirmenizde yarar var. Pekala siz Netflix’in bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz.

iOS için Netflix indir

Android için Netflix indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu