Netflix’in popüler dizisi Stranger Things VR oyunuyla geliyor

Stranger Things isimli televizyon dizisinin Stranger Things VR isminde spin-off’u olacak. Geliştirme, tanınmış bir VR stüdyosu tarafından gerçekleştiriliyor.

VR geliştiricisi Tender Claws (The Under Presents, Virtual Reality 2), dizi serisine dayanan Stranger Things VR’yi geliştirmek için Netflix ile paydaşlık kurdu. Stranger Things VR, Netflix’in medya tekliflerini çeşitlendirmek için geniş oyun teşebbüsünün bir kesimi olarak geliştirdiği birinci tam VR oyunu olacak. Geliştirici şirket daha evvel animasyon dizisi Eden’e dayanan Eden Unearthed isimli fiyatsız VR küçük oyununu da piyasaya sürmüş ve ilgi görmüştü.

Stranger Things VR neler sunacak?

Önümüzdeki yıl tüm büyük VR platformlarında piyasaya sürülecek olan ruhsal, endişe ve aksiyon oyunu, sizi dördüncü dönemin ana düşmanı Vecna’nın yerine koyacak. Stranger Things VR, 2023 kışında “büyük VR platformlarında” piyasaya sürülecek ve şimdi resmi fiyatlandırma hakkında bir bilgi yok. Muhtemelen önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi gelecek.

Geliştirici takım, Sanal Gerçeklik 1 ve 2’nin yanı sıra The Under Presents ile çarpık, gerçeküstü dünyalar için bir ustalığa sahip olduğunu ve ortamdan nasıl yararlanacağını bildiğini kanıtladı. Tender Claws’a nazaran Stranger Things VR, serinin “yeni bir bakış açısıyla” yaşanmasına imkan sağlayacak. Bilinmeyen gerçekleri keşfetmenin yanı sıra, hayranların en sevdiği karakterlerin düşlerini istila edecek. Telekinetik yetenekleri kullanarak beşerlerle ve yaratıklarla savaşacak ve Vecna’nın Eleven ve Hawkins’e karşı intikamını planlamasına yardım edecek.

Netflix Games kitaplığına 4 yeni oyun ekledi

Netflix ve sanal gerçeklik birleşimi

VR sanayisinin son zamanlardaki gelişimini takip edenler, Netflix’in zati birkaç VR tecrübesine sahip olduğunu hatırlayacaktır. 2017 yılında şirket, Stranger Things cihanında bir VR tecrübesi başlattı.
Akış hizmetinde ayrıyeten, kullanıcıların Netflix’i sanal bir ekranda izlemelerini sağlayan bir sanal gerçeklik uygulaması var.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu