NVIDIA, RTX 4080’in fiyatını düşürüyor mu?

Başarılı NVIDIA analisti, şirketin gelecek günler içerisinde RTX 4080 serisine indirim uygulayacağını lisana getirdi. Üstelik kelam konusu bu indirim kalıcı olacaktır.

NVIDIA’nın geçtiğimiz aylar içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği RTX 4000 serisi sık sık yeni mevzular ile gündeme geliyor. Serinin en güçlü eseri olan RTX 4090 ekran kartı güç kabloları nedeniyle alev alıp NVIDIA’yı mahkemelik ederken RTX 4080’in 12 GB’lık

modelinin 16 GB ile ortasında değerli bir fark olması da 12 GB’lık modelin RTX 4070 Ti olarak isimlendirilmesine neden olmuştu. Sık sık telaffuzların gündem gelmesi serinin en sıkıntısız üyesi olarak bedellendirilen RTX 4080’in geri planda kalmasına neden oldu. NVIDIA ise elinde bulunan RTX 4080 modellerini satabilmek için beklenmedik bir metot tercih ediyor.

Ürünlere kalıcı indirim geliyor

Ekran kartı konusunda muteber kaynaklardan biri olan kopite7kimi’nin bile “Gerçekten başarılı tahlilleri var” dediği harukaze5719, RTX 4080 serisinin çok az sattığı ve ekran kartı almayan pek çok kişinin daha uygun fiyatlı RTX 4070 ve RTX 4070Ti modelleri için bekleyişte olduğundan kelam etti. Hususla ilgili savlara nazaran ekran kartlarını satamayan NVIDIA, gelecek günler içerisinde, RTX 4080’in fiyatında kalıcı bir indirim yapılacak. Hususla ilgili aktarılan bilgilere nazaran kelam konusu bu indirim kampanya yahut kış indirimi olmayacak. Eserlerin önerilen satış fiyatı üzerinden bir indirim yapılacağı bildirildi. Elbette ki bu noktada RTX 4070 ve 4070 Ti’ın da fiyatlarında indirim yapılacağı belirtildi. Bir öbür yandan belirtmek gerekirse kopite7kimi ve harukaze5719 üzere daha pek çok analist, AMD’nin yeni ekran kartlarının çok daha yüksek fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. NVIDIA’nın bu indirimi yapmasının akabinde eser adeta fiyat performans eseri olacağı ve serinin ekran kartının 2023’ün birinci aylarında pazarda güçlü bir pozisyona geleceği düşünülüyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu