Okullar 1 Hafta Daha Tatil Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından Türkiye genelinde okulların 1 hafta tatil edildiğini açıklanmıştı. Tatil, 1 hafta daha uzatıldı.

Kahramanmaraş’ta peşi sıra gerçekleşen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye, büyük bir yas yaşıyor. Bölgedeki durum henüz netlik kazanmamışken Milli Eğitim Bakanlığı, kritik bir açıklama paylaşmıştı.

Bakanlık, Türkiye genelinde okulların 1 hafta tatil edildiğini açıklanmıştı. Tatil, bir hafta daha uzatıldı Okullar, 20 Şubat Pazartesi günü yeniden açılacak.

Türkiye genelindeki yükseköğretim kurumlarında eğitim ikinci duyuruya kadar durduruldu!

Daha önce depremden etkilenen illerde yükseköğretim kurumlarındaki eğitime ara verilmişken, Türkiye geneli için de açıklama yapıldı. YÖK, Türkiye genelinde tüm yükseköğretim kurumlarında eğitimin ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu açıkladı. YÖK’ün açıklamasında;

“Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle;

  • Bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları,
  • Bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları,
  • Yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları,

dikkate alınarak tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.” denildi.

Tatil 1 hafta daha uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye genelindeki okullarda tatilin 1 hafta daha uzatıldığını açıkladı. Okullar, 20 Şubat itibarıyla devam edecek. Depremden etkilenen 10 ilde ise okullar kapalı kalacak.

Neler olmuştu?

Deprem bölgesinde 2. dönemde devam şartı aranmayacak:

Milli Eğitim Bakanlığı, deprem bölgesindeki illerde bulunan okullarda 2. dönem boyunca devamlılık şartı aranmayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı, depremden etkilenen öğrencilerin istediği illerdeki okullara naklinin yapılacağını duyurdu 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı yeni açıklamalarında depremden etkilenen öğrencilerin hakkında konuştu. Özer, depremden etkilenen 10 ildeki öğrencilerin, istediği illerdeki okullara nakillerinin yapılacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 1 haftalık tatil hakkındaki duyurusu şöyleydi:

Başa dön tuşu