Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri – 2024 [Güncel]

Karayolları Genel Müdürlüğü ve yap-işlet-devret modeliyle işletilen köprü ve otoyollara bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zam oranları %60’a varıyor.

Bugün araç sahibi vatandaşları çok yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve yap-işlet-devret (YİD) modeliyle özel şirketler tarafından işletilen otoyol ve köprülerin geçiş ücretlerinin artırıldığı duyurldu. En son yılbaşında zam görmüştük.

Yeni geçiş ücretleri bugün, yani 15 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak. Güncellemeyle birlikte 15 Temmuz ve FSM Köprüsü fiyatları %60 oranında artarak 15 TL’den 24 TL’ye çıkıyor. Öte yandan Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 1915 Çanakkale Köprüsü ücretlerinde de %37 ila %42 arasında değişen artışlar var. Yeni fiyatlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan yeni geçiş ücretleri:

​​​​​​​​​​​​​​​​​​15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Geçiş Ücretleri Tarifesi:

En çok kullanılan köprülerden olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün geçiş ücretleri bugünden önce 15 TL’ydi.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Tarifesi:

Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücreti %37′ civarındaki bu zamdan önce 290 TL’den başlıyordu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücretleri Tarifesi:

Yavus Sultan Selim Köprüsü’nün önceki geçiş ücreti 35 TL idi. Yani %39,9 oranında artış yaşandı.

1915 Çanakkale Köprüsü Geçiş Ücretleri Tarifesi:

1915 Çanakkale Köprüsü ise %42’lik artışla 295 TL’den 419 TL’ye çıktı. 

İstanbul-İzmir Otoyolu 984 TL’ye ulaştı

Bugünkü zamlarla birlikte, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun fiyatı, Osmangazi Köprüsü de dahil edildiğinde 984 TL’ye kadar ulaşmış oldu. İstanbul-Ankara arasındaki Anadolu Otoyolu 134 TL, İzmir-Çeşme Otoyolu 25, İzmir-Aydın Otoyolu 29, Aydın-Denizli Otoyolu 200 ve son olarak Malkara-Çanakkale Otoyolu 1915 Köprüsü ile birlikte 579 TL’ye yükselmiş oldu.

Dileyen okurlarımız, buradaki bağlantı üzerinden tüm otoyol ve köprü geçiş ücretlerine ulaşabilirler.

Başa dön tuşu