Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oyuncu ekipmanları, oyunlardaki başarıyı direkt etkiliyor. Alınacak donanımlarda dikkat edilmesi gerekenlere SteelSeries’den özel kıymetlendirme geldi. İşte Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Oyun ekosistemi her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Oyuncuların muvaffakiyetini arttıracak olan özelliklere nazaran şekillendirilen donanımlar, oyuncuların performansını arttırırken uzun oyun saatlerinde ergonomik bir kullanım sunuyor. Donanım alanının önde gelen markalarından birisi olan SteelSeries, oyuncu klavyesi satın alacak oyuncular için tekliflerde bulundu. SteelSeries Ülke Müdürü İlkay Zirve tarafından yapılan açıklamalarda klavye alınırken dikkat edilmesi gereken özelliklere dikkat çekildi.

İlginizi çekebilir: Oyun oynamanın oyunculara sağladığı 5 fayda

İşte Oyuncu klavyesi alırken dikkat edilecek kriterler

Switch türleri

Switch birden fazla oyuncunun klavye seçimlerinde es geçtiği noktalardan birisi. Bu duruma birinci olarak vurgu yapan İlkay Zirve, tepki suratı için gerçek Switch tipinin seçilmesi gerektiğini vurguladı. SteelSeries oyuncuların kendine özel klavye kullanması ismine ise bu bahiste seçenekler sunuyor. Seçenekler ise şöyle; kırmızı mekanik, kahverengi mekanik, mavi mekanik, hibrit mekanik ve membran.

Kablo tipi

Klavyelerde kablosuz modeller ön plana çıksa da küçük modeller çok daha uygun seçenekler olabiliyor. Apex 9 Küçük üzere farklı modellerin yer aldığı bölümde, oyuncular özelleştirilmiş seçeneklerle oyun hakimiyetini sağlayabiliyor. Kablosuz klavyelerde yüksek ilişki suratı ve kesintisiz irtibatın olması gerektiğini vurgulayan İlkay Zirve, oyuncuların bu hususta yapacağı hakikat seçimlerin oyundaki performansa direkt tesir edeceğini söz etti.

Apex Küçük 9

Dayanıklılık

Uzun müddet kullanılan klavyelerde oyuncuların güçlü seçimler yapması kıymetli. Aksi halde kısa süren klavye kullanım müddetleri ile daima yeni bir satın alma gerekebilir. Güçlü gereçlerden üretilen modeller, kullanıcıların uzun müddet birebir klavyeyi kullanmasını sağlıyor.

Ergonomik Yapı

Oyuncu klavyesinde dikkat edilecek son ayrıntı ise ergonomik yapı. Oyun oynarken sabit durumda kalan oyuncular, güçlü ve ergonomik olmayan modellerde sıhhat problemleri yaşayabilir. Parmak, bilek ve kolları destekleyecek olan klavyeler kullanımı kolaylaştırdığı üzere oyuncu sıhhatini da koruyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu