Redmi Note 12 serisinin ardı arkası kesilmiyor!

Telefon üretmekten duramayan Redmi, yeni tanıttığı Note 12 ailesine bir model daha ekleyecek. Şirket bir yıl içerisinde Note ailesine iki yeni seri (Note 11 ve Note 12) getirmişti.

Note 12 serisine en Turbolusundan bir model daha geliyor

Çinli üretici Xiaomi, akıllı telefon serisi Redmi Note 12’ye hâlâ model çıkartmaya devam ediyor. Yan markası için 2023 yılında yeni bir eser daha gelecek.

Akıllı telefon serisi Redmi Note 12 şu anda Çin ve Hindistan pazarlarında çok tanınan modeller.

Şirket Mayıs 2022’de Redmi Note 11T Pro ve Note 11T Pro+ modellerini çıkarmıştı. Bu güçlü orta sınıf aygıtlarda kullanılan ekranlar DisplayMate A+ sertifikasına sahip özel imal LCD panellerle donatılmıştı. O vakitler şirket, Redmi Note 11T serisinin bugüne kadarki en düzgün LCD ekran tecrübesi sunduğunu dahi argüman etmişti.

Yeni akıllı telefonun ekran boyutu 6,67″ olacağı kestirim ediliyor. Bu panel, Full HD+ çözünürlükte 120 Hz’e kadar yüksek yenileme suratı vadedecek. Şimdi resmi olarak tanıtılmayan lakin muhtemelen ismi Snapdragon 7 Gen2 olması beklenen işlemci aygıta güç verecek.

Cihaz, 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama dayanağı ile gelmesi beklenen görünüyor. Ayrıyeten 5500 mAh pil ve 67 W süratli şarj dayanağı de aygıtta bulunuyor. 50 MPx ana kamera, 8 MPx ve 2 MPx’lik sensörlerle göz doldurması beklenen modelin fiyat-performans alanında uygun çıkış yapması bekleniyor. Bizim anlamadığımız mevzu ise Turbo takısının aygıtın neresinde olduğu!

Redmi’nin yaklaşan bu akıllı telefon modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu