Sahte Boston Dynamics robotu videosuna dikkat!

Google bünyesinde robotik çalışmalar yapan Boston Dynamics. bu çalışmalarıyla ilgili manzaraları kamuoyu ile paylaşıyor. Genelde kendi YouTube kanalları üzerinden yapılan bu çalışmalar robotların kabiliyetlerini sergiliyor. Son günlerde toplumsal medyada yayılan uydurma Boston Dynamics görüntüsü ise başları karıştırıyor.

Sahte Boston Dynamics robotu görüntüsüne dikkat!

Bostan Dynamics görüntülerinde bazen robotları zorlamak için önüne mahzur çıkaran beşerlerle dalga geçmek için hazırlandığı düşünülen viedoda robotlar isyan ederek insanları tehdit ediyor. Farklı ortam ve durumları simüle eden geçersiz Boston Dynamics robot görüntülerinde isyan eden robotlar insanlara silah doğrultup onlara saldırıyor. Görüntüde robota silahla ateş etmekten, biber gazı sıkmaya kadar bir dizi azap yapılıyor. 

Corridor isimli bu üslup görüntüler üreten bir şirket tarafından hazırlanan görüntü ile ilgili kamera gerisini anlatan bir öteki görüntü daha yayınlandı. Onu da şirketin YouTube sayfası üzerinden izleyebilirsiniz. 

Kimin yaptığı bilinmeyen görüntülerin üzerinde gerçek firma ile dalga geçilen Bosstown Dynamics yazsa da birçok kullanıcı bu görüntüleri gerçek sanıyor.  Öte yandan görüntünün sonunda bunun gerçek olmadığı gösteriliyor olsa da bilhassa toplumsal medylada görüntünün bir kısmını paylayıp gerçekmiş üzere sunulduğu için başlar da karışıyor. İşte bu imaj:

Başa dön tuşu