Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamları kaldırdı

Teknoloji firmaları ortasındaki rekabet vakit zaman komik olaylara sebep olabiliyor. Bunlardan biri de Samsung ile Apple ortasında yaşandı. Kendi reklim görüntülerinde Apple’a göndermeler yapan Samsung, bu sefer baltayı taşa vurdu. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 10 cep telefonu modellerini duyuran marka 3.5 mm kulaklık çıkışını bu eserlerden kaldırmıştı. Telefon modellerini kulaklık ile kullanmak isteyenler Type-C kontağını kullanmak zorunda kalıyordu. Daha evvel bu bahiste Apple ile dalga geçen reklam görüntüleri hazırlayan Samsung, bu görüntüleri yayından kaldırdı.

Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamları kaldırdı

Marka bu yeni cep telefonlarını duyurduktan sonra ABD’deki YouTube hesabından daha evvel hazırladığı görüntüleri sildi. Markanın Ingenius ismini verdiği reklam görüntülerinde Apple’ın iPhone modellerinde bulunmayan kimi özelliklerle (hızlı şarj, yüksek veri suratı, 3.5 mm kulaklık çıkışı gibi) dalga geçiliyordu.

Samsung bu görüntüleri kendi kanalından silse bile farklı kanalarda bu görüntüler izlenebiliyor. İşte Samsung’un yayından kaldırdığı o reklam görüntüleri:

Başa dön tuşu