Apple’ın OLED ekranlı MAC ve iPad modelleri için tarih belli oldu

OLED’in iPad ve MacBook tarafında kullanımı için de birebir tarihler verildi. Apple, her iki eser kümesinde da OLED’e geçmek için ivedi etmiyor. Apple, iPad ve MacBook tarafında artık OLED ekranlar yerine LCD’ler kullanıyor. Pekala bu ne vakit değişecek? İşte ayrıntılar:

Şirket, iPhone’larda ve akıllı saatlerde kullandığı OLED ekranları ne vakit tabletlere getirecek? Ekran teknolojisinin önde gelen isimlerinden Ross Young’a nazaran bir sonraki adım 2024’te olacak. Evet 2024 tarihi de bugün verildi.

Young da bu sefer muhakkak bir eser paylaştı. Muteber kaynaklara nazaran OLED ekranlı bir MacBook 13 inç boyutunda ve “Air” etiketine sahip. 2024 yılında çıkacak olan iPad ve MacBook modelleri büyük olasılıkla farklı dizaynlara sahip olacak ve 120Hz yenileme suratına sahip OLED ekranları kullanacak. Apple, mevcut panellerinin kâfi olmadığına inandığı için bu sorunu çözmek için ivedi etmiyor. Görünüşe nazaran Apple şu anda çok katmanlı OLED paneller geliştirmek için ekran tedarikçileriyle (Samsung ve LG Display) çalışıyor. Panelin mevcut tahlillere nazaran daha güçlü ve daha parlak olduğu aktarılıyor.

Apple’ın 2024 iPad Pro’da kullanmayı umduğu OLED paneller için de “hibrit” sözü gündeme gelmişti. 2024 yılında çıkacak OLED ekrana sahip bir model, mevcut modelle tıpkı gövde boyutunda 11 ve 12,9 inçlik biraz daha büyük bir ekran alanı getirebilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu