Samsung, Galaxy Z Fold 5’te Ahtapot gibi kıvrım kıvrım kıvrılabilecek!

Samsung’un katlanır telefonları, taşınabilir alanda değerli olsa da giderek daha tanınan bir hale geliyor. Koreli şirket yenilik kelam konusu olduğunda hiç yerinde durmuyor.; Şirketin yan kuruluşu, 360 derece dönebilen bir katlanabilir ekranı tanıttı. Gelin ayrıntılarına yakından bakalım.

Samsung katlanır ekranlı teknolojiye çok güveniyor

Samsung Display, Flex In & Out isimli yeni prototip tanıttı. Bu model ile mevcut Galaxy Z Fold serisi ortasındaki en büyük farksa, tam 360 derece dönerek ekranın hem içe hem de dışa hakikat katlanabilme yeteneği.

Samsung Display’in Kore haber kaynaklarına nazaran, bu yeni fonksiyonellik “kullanıcı rahatlığını” en üst seviyeye çıkarırken, en uzunluk oranı kullanıcının telefon kullanımına bağlı olarak değiştirilebilecek.

Ekranın önünde ise Xiaomi patentli su damlası menteşe tasarımı kullanılacak. Bu damlacık stili menteşenin mevcut “U” formuna nazaran kıymetli avantajı, ekran büsbütün açıldığında neredeyse görünmez bir imaj sağlaması. Üstelik ekran, Z Fold 4 üzere hafif bir boşluğa sahip olmanın tersine büsbütün düz bir biçimde katlanabilecek. Yeni tasarım ayrıyeten ekranın dayanıklılığını ve katlanabileceği katlama/açılma sayısını da artırıyor.

Bu yılki Galaxy Z Fold 5’in su damlası menteşeyle gelebileceği şimdi net değil. Birtakım söylentilere nazaran Samsung’un Flex In & Out ekranını bir sonraki katlanabilir aygıtında uygulayabileceği düşünülüyor.

Başa dön tuşu