Samsung ‘İnterneti Tadında Kullan’maya davet ediyor

Dünyada ve Türkiye’de internet kullanım oranları süratli bir artış gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından gerçekleştirilen ‘Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması’nın son açıklanan yeni datalarına nazaran Türkiye’deki internet kullanımı 2019 yılında 16-74 yaş kümesindeki bireylerde yüzde 75,3 oldu. Bu oran bir evvelki yıl yüzde 72,9’du.

Samsung ‘İnterneti Tadında Kullan’maya davet ediyor

We Are Social araştırma şirketinin 2019 yılı ocak ayı bilgilerine nazaran ise Türkiye’de 59 milyon internet kullanıcısı var. Etkin toplumsal medya kullanıcı sayısı 52 milyon. Bu sayının 44 milyonu internete taşınabilir aygıtlar üzerinden bağlanıyor. Türkiye’de nüfusun yüzde 98’i taşınabilir telefon kullanıyor. Kullanıcılar internette günde ortalama 7 saat geçiriyor. Bu müddetin 2 saat 46 dakikası toplumsal medya platformlarında geçiyor. Kullanıcıların internette en çok kullandığı platform ise yüzde 92 oranıyla YouTube. İnternetin kullanımına paralel olarak toplumsal medya kullanan bireylerin sayısı da süratlice yükseliyor.

İnterneti sorumlu kullanma konusunda toplumsal bir farkındalık yaratmayı amaçlayan kampanya kapsamında sene sonuna kadar ‘Hayatı Kaçırma’ (JOMO-Joy of Missing Out) ve ‘Ekransız Ebeveynlik’ (Screen-Free Parenting), ile ilgili sinemalar de dijital ortamda paylaşılacak.

Konuya dair değerlendirmelerde bulunan Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar, şunları söyledi: “Samsung Electronics Türkiye olarak, kullanıcılara olumsuz tesir eden içeriklere karşı gayret hedefiyle iki yıl evvel yola çıktığımız ‘Siber Zorba Olma!’ üzere büyük ilgi gören kampanyamızın akabinde artık de ‘İnterneti Tadında Kullan’ isimli dijital farkındalık kampanyamızı başlatıyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olarak ‘İnterneti Tadında Kullan’ isimli dijital sinemamızı Samsung’un tüm dijital bağlantı kanalları aracılığı ile geniş kitlelere yayarak internetin sorumlu kullanımına yönelik farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Dijital irtibatımız kapsamında sene sonuna kadar ‘Hayatı Kaçırma’ ve ‘Ekransız Ebeveynlik’ ile ilgili çekeceğimiz sinemaları de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.”

Başa dön tuşu