Samsung ve Huawei sonunda mutabakata vardı!

Teknoloji devleri ortada sırada patent savaşları verebiliyorlar. Ekseriyetle telefon bölümünde yaşanan savaşlar gündeme taşınıyor lakin hoş sonla biten davalar da yok değil. Apple, Samsung ve Huawei, geçtiğimiz yıllarda birbirleri ile patent uğraşları vererek rekabetlerini mahkeme salonlarına taşımışlardı.

Samsung ve Huawei sonunda mutabakata vardı!

Nikkei’nin aktardığı bilgilere nazaran Samsung ve Huawei, yasal çabayı ortak bir noktada buluşarak barışmanın yolunu buldular. Şirketler ortasında yapılan muahede şu an için kamuya açıklanmadığı için şirketler ortasında rastgele bir patent ödemesi gerçekleşti mi gerçekleşmedi mi bilmiyoruz. 

Samsung, Apple ile olan yasal gayretini de geçtiğimiz günlerde sonlandırdı. Aslına bakarsanız bu yasal savaşlara son noktayı koyan genel olarak Samsung olmuş üzere duruyor. Akıllı telefon pazarındaki satışların düşmesinden önemli biçimde etkilenen şirket anlaşılan piyasayı tekrar sarsmak için barış yolundan gitmeyi tercih etmiş. 

Peki ya siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung firmalar ile nasıl bir muahedeye varmış olabilir? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Başa dön tuşu