Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Avustralya Rekabet ve Tüketici Kurulu, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a, su geçirmez telefon reklamlarının gerçeği yansıtmadığı argüman ederek dava açtı.

Samsung aldatıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Yanıltıcı reklam yaptığı suçlamasıyla Güney Kore şirketi Samsung’a Avustralya tarafından dava açıldı. Avustralya Rekabet ve Tüketici Kurulu, Samsung’a aldatıcı reklamlar yayınladığı gerekçesiyle dava açtı. (ACCC-Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu)

Davanın, Samsung reklamlarında telefonlarının suya sağlam olduğu, yüzerken ya da sörf yaparken de kullanılabileceğini içeren yanlış bilgi verildiği suçlamasıyla açıldığı ortaya çıktı. 

ACCC, hukuksal süreç başlatılmadan evvel 300’den fazla Samsung reklamının incelendiğini açıkladı. Samsung ise dava karşısında savunma yapacaklarını ve reklamlarının gerisinde olduklarını duyurdu. 

ACCC’den yapılan açıklamaya nazaran, Samsung reklamlarında telefonlar, su altında ve yüzme havuzunda suya maruz kalmalarına karşın günlük hayatta etkilenmedikleri halinde resmedilmesinin aldatıcı olduğunu ileri sürüyor. 

Samsung reklamlarında telefonlarının IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olmasına karşın, ACCC bu sertifikanın tuzlu su ve yüzme havuzlarını kapsamadığını savunuyor. Şirketin hatalı bulunması halinde para cezası alabileceği belirtildi. 

Peki ya siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Başa dön tuşu